Zahraničí

Nizozemsko zlikvidovalo 190 tisíc kachen kvůli ptačí chřipce

Nizozemsko zlikvidovalo 190 tisíc kachen kvůli ptačí chřipce
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Zhruba 190 000 kachen nyní nařídily úřady zlikvidovat v reakci na epidemii ptačí chřipky, která se objevila v Nizozemsku. Ohniska ptačí chřipky, včetně extrémně nakažlivého kmenu H1N1, byly zaznamenány také ve Švédsku, Finsku, Dánsku a Německu.

Nizozemské úřady nepotvrdily, který kmen viru se objevil v drůbežárně poblíž Biddinghuizenu, vesnici 70 kilometrů východně od Amsterdamu. Likvidace drůbeže proběhla také na čtyřech dalších místech provozovaných stejnou společností.

Všechny farmy v okruhu tří kilometrů od původního ohniska jsou kontrolovány na ptačí chřipku. Přeprava drůbeže a drůbežích produktů je zakázána v okruhu 10 kilometrů v okolí ohniska nákazy.

Související obsah

Nizozemsko je jedním z největších světových vývozců zemědělských produktů. V zemědělských podnicích chová více než 100 milionů slepic, prasat, krav a ovcí.

TN.cz / ych
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Novým brněnským biskupem se stal Pavel Konzbul

Papež František ve čtvrtek jmenoval nového brněnského biskupa. Tím se stal dosavadní pomocný biskup Pavel Konzbul. Informovalo o tom brněnské biskupství na svém webu. Nahradí tak Vojtěcha Cikrleho, který byl ve funkci od roku 1990.

Krátká zpráva

Bývalý rektor Zima bude kandidovat na prezidenta

Exrektor Univerzity Karlovy a profesor Tomáš Zima se rozhodl, že bude kandidovat na post prezidenta republiky. Potvrdil to redakci TN.cz. "Rozhodl jsem se tak proto, že celý život pomáhám lidem jako lékař, učím studenty a kolegy a vedl jsem také velké instituce. Rád bych, aby naše země byla spokojená, bezpečná a bez extrémů," řekl Zima.

Píše se na Deník.cz