Dvojčata

Dvojčata oslavila 100. narozeniny! Prozradila tipy na dlouhověkost

Dvojčata oslavila 100. narozeniny! Prozradila tipy na dlouhověkost
Zdroj: Profimedia

Britská dvojčata spolu strávila už 100 let! Už od chvíle, kdy se narodily, dělaly téměř všechno společně - chodily do stejné školy, dokonce měly stejnou první práci. Teď oslavily kulaté narozeniny a prozradily své tipy na dlouhověkost.

Irene Crumpová a Phyllis Jonesová se narodily 20. listopadu 1916. Nejdříve je dělilo 25 minut, celý život ale byly nerozlučné. Jak už to tak bývá, nosily stejné oblečení, chodily do jedné třídy a dokonce pracovaly v porcelánce na podobné pozici. Každá má navíc jméno té druhé jako své prostřední.

Celý život strávily jen několik mil od sebe a často se navštěvovaly. I své narozeniny slavily většinou společně - a bylo to tak i s jubilejní "stovkou". "Oslavily jsme spolu devadesáté narozeniny a loni také ty devětadevadesáté," potvrdila mladší Irene.

 

Ta se také jako první vdala a odstěhovala, po několika letech si manžela našla i Phyllis. I oba muži se dožili úctyhodného věku - Irenin manžel Samuel v devadesáti, Phyllisin Ray v 91 letech. Dnes už ale znovu žijí spolu ve městě Stourport.

"Phyllis se ke mně navštěvovala před pěti lety. Já už toho moc neujdu, ale Phyllis každý den chodí na procházku kolem bloku," vypráví Irene. "Já jsem vždycky byla trochu těžší. Ne tlustá, ale taková kulatá. Phyllis byla ta hubená, já byla jak farmářova žena," dodala.

Související obsah

O obě ženy se stará Phyllisin syn Carl Jones, Irene nikdy děti neměla. "Se ženou Patriciou sem chodíme každý den a aspoň jednou jim telefonujeme. Žijí docela nezávisle a zvládají to skvěle. Někdy ale mají svoje chvíle - jenže to se děje, když vám je 100, i když vám je 20!" prohlásil 58letý Carl.

Sté narozeniny oslavily ženy se svými nejbližšími minulý týden. Nechtěly žádné dary, místo toho své blízké požádaly, aby přispěli na leteckou záchrannou službu. V den narozenin pak slavily pečením, jak je u nich zvykem. A prozradily i recept na dlouhověkost. "Tvrdá práce a dobré jídlo," shodly se.

epa, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz