Zahraničí

Příšera z hlubin? Oceán na pláž vyplavil prapodivnou obludu

Příšera z hlubin? Oceán na pláž vyplavil prapodivnou obludu
Zdroj: facebook

Dredy mořské příšery, mimozemská časová kapsle nebo plážový vánoční stromeček jsou jen některé tipy zmatených lidí na sociálních sítích, kam Melissa Doubledayová sdílela kuriózní fotky z procházky po pláži na Novém Zélandu.

Páteční procházka Mellisy Doubledayové po pláži Muriwai na severu Nového Zélandu skončila prapodivným nálezem, při kterém by se spousta lidí otočila a vydala opačným směrem. Mladou ženu ale nález nevyděsil, vše řádně zdokumentovala, aby zjistila, o co jde.

Na sociálních síti hledala pomoc svých krajanů a dočkala se celé řady teorií. Podle některých je ohromná chapadlovitá kupa mimozemského původu, podle jiných monstrum z hlubin nebo rastafariánská velryba.

Ti opatrnější si myslí, že se jedná o naplavené dřevo, které pokrývají svijonožci, což jsou přisedlí korýši, kteří se usazují na skalách, molech nebo přímo na kůži velryb nebo želv.

Související obsah

Svijonožci se živí filtrací mikroorganismů z vody, k čemuž využívají obrovské vějíře připomínající hustý koš.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Pluli na lodi, když vtom před sebou spatřili obrovskou příšeru! Co to proboha je?

RYBÍ MUTANT: Rybář vylovil rybu, která vás svým zjevem opravdu vyděsí! Jak je tohle možné?

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz