Miloš Zeman

Prezident Zeman udělil milost recidivistovi. Je vážně nemocný

Prezident Miloš Zeman udělil v úterý další milost. Vyhověl žádosti muže, který si odpykával trest za majetkovou trestnou činnost. Je totiž vážně nemocný.

Podle mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka prezident přihlédl k závažnému onkologickému onemocnění omilostněného muže, který v současné době podstupuje náročnou a dlouhodobou léčbu.

Zeman muži prominul zbytek souhrnného trestu, který mu byl uložen za majetkovou trestnou činnost. "Prezident republiky vzal v úvahu jeho závažný zdravotní stav, pro který mu byl výkon trestu soudem opakovaně přerušen. Toto humanitární gesto učinil pan prezident přesto, že odsouzený je značným recidivistou, přihlédl však rovněž k povaze trestných činů, kterých se dopustil," řekl Ovčáček.

Podnět k posouzení žádosti o milost předložil prezidentu Miloši Zemanovi ministr spravedlnosti Robert Pelikán, a to na základě rozhodnutí prezidenta republiky ze dne 29. listopadu 2013 o přenesení pravomoci v řízení o udělení milosti.
 

Miloš Zeman udělil zatím čtyři milosti. První letos v únoru, kdy omilostnil muže odsouzeného na tři roky za méně závažnou majetkovou trestnou činnost, který se léčil v nemocnici. Druhou v květnu, kdy ze zdravotních důvodů prominul trest muži, který měl v rejstříku 15 záznamů. Potřetí udělil Zeman milost v září, obviněný měl totiž po cévní příhodě poškozený mozek.

vbo, TN.cz

K tématu Miloš Zeman

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz