Vánoce

Bez diety a s dárky na poslední chvíli. To jsou Vánoce politiků

Vánoce nás čekají přesně za týden a přípravy na ně vrcholí ve všech domácnostech. Připravují se na ně samozřejmě i naši politici. I když s dárky jsou, jak sami přiznali někteří z nich, hodně pozadu.

"Já jsem zatím jsem spíše času v práci, takže bohužel ty vánoční přípravy úplně nestíhám." V tom je na tom premiér Sobotka podobně jako řada dalších českých politiků. Co ale předseda vlády a vánoční mlsání?


"Pokud jde o tu linii, nevím, jestli je to úplně nezbytné hlídat si ji o Vánocích, ale v každém případě se budu snažit, abych o svátcích příliš nepřibral," přemítá předseda ČSSD.


Bez cukroví a pohádek si Vánoce neumí představit ani ministr financí Andrej Babiš, který prý přes svátky nechá svoji dietu plavat. Kromě řízků a salátu nesmí u něj doma chybět ještě jedna specialita - možná proto, že má podle tradice přinést dostatek peněz. Jde o čočkovou polévku.


"Budu koukat na pohádky, na Pretty Woman jako každý rok a budu s rodinou a nebudu dělat nic," těší se Babiš. A jak je jeho zvykem, ministr optimalizoval i nakupování dárků. Shání prý jen jediný dárek pro partnerku Moniku.


Související obsah


Kdo se naopak do vánočních příprav ochotně zapojuje, je předseda hnutí STAN Petr Gazdík. Prý ale jen asistuje velkému šéfovi, kterým je jeho manželka.


Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek bude Štědrý večer trávit s maminkou, a přestože křesťanské Vánoce ctí, některé tradice prý zas tak vážně nebere. "Když mám v poledne chuť na kousek masa, tak si ho klidně dám, pánbůh není tak malicherný," má Kalousek jasno.
 

pez, Michaela Šmídová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, které leží asi 120 km východně od hlavního města Dakar, zemřelo 11 novorozenců. Oznámil to ve středu bez dalších podrobností na svém twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguère na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz