E-cigareta

Žhavé nebezpečí v kapse! Takhle vybuchla elektronická cigareta

Žhavé nebezpečí v kapse! Takhle vybuchla elektronická cigareta
Zdroj: Youtube.com - WestYorkshireFRS

Po chytrých telefonech letos explodují také baterie elektronických cigaret. Hasiči z anglického hrabství West Yorkshire zveřejnili záznam, na kterém mladému muži vybuchla baterie v kapse. Muž stál přitom jen pár centimetrů od kočárku. Neštěstí se obešlo bez vážnějších zranění, přesto hasiči upozorňují, že vše mohlo dopadnout mnohem hůř.

Jaromíre, to neděláš dobře s těma sirkama, varovali jednoho z hrdinů filmu Vesničko má středisková, který si použitou sirku strkal do kapsy. Tam mu také jednou začala hořet. Podobně nebezpečí ale může skrývat i moderní forma kouření - elektronická cigareta.

Šokující záznam ukazuje dva muže, kteří stojí hned vedle kočárku s dítětem, když jednomu z nich začnou létat jiskry z kapsy u kalhot. Lithiová baterie od jeho elektronické cigarety se totiž v kapse dostala do styku s kovovým předmětem, případně s druhou baterií, kterou měl muž na stejném místě.


Neštěstí se obešlo bez vážných zranění, muž byl podle britského Daily Mirror ambulantně ošetřen s lehkými popáleninami.


"Tento záznam jasně ukazuje nebezpečí ukládání baterií v blízkosti kovových předmětů, ať už jde o klíče, mince nebo kovový kryt od telefonu. Problém nemusí být nutně přímo v baterii, ale jednoduše v tom, kde se zrovna nachází," řekl Jamie Lister, vyšetřovatel hasičů ze západního Yorkshiru.


Hasiči připomněli, že se nejedná o první případ, kdy někomu v kapse explodovala baterie od elektronické cigarety. Doporučují přitom nosit baterie v plastovém obalu, aby se předešlo jakémukoliv riziku.

TN.cz / nor
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz