Vánoce

Vánoce s kočkou: Jak uchránit váš stromek před katastrofou

Největší vánoční Grinchové jsou kočky. Jejich pokusy zlikvidovat vánoční stromečky baví internet. Zkušení majitelé domácích mazlíčků jsou obvykle na útok připraveni, ale nebezpečí nehrozí pouze v podobě pádu stromu. Podívejte se na zábavné video a galerii! Přinášíme však i užitečné rady, jak Vánoce s kočkou zvládnout.

Kočky mají velký talent ve způsobování vánočních katastrof. Ve známém prostředí se najednou objevují celé stromy a další dekorace, se kterými si chtějí kočičky hrát. Abyste se vyhnuli problémům, které mohou nastat při změnách, přidávejte vánoční věci postupně. V místnostech by neměla zmizet místa, na které jsou kočky zvyklé a odpočívají tam.

Nestabilní vánoční stromek

Častou nehodou v domácnostech majitelů koček bývá pád stromku. Hrozí, že se stromek převrátí i s kočkou ve větvích. Veterináři se však setkávají i s úrazy jako je vymknutí tlapek nebo i zlomeniny.

Řešením je stromek skutečně pevně ukotvit, přivázat k oknu nebo ke zdi. Někteří lidé dokonce připevňují stromek ke stropu! Kočkám ke stromku zamezte přístup, když nebudou pod dohledem. Stromek by měl být umístěn tak, aby na něj nešlo snadno z nábytku skočit. Nebezpečné je i pojídání jehličí, které může být pro kočky mírně jedovaté a vést například ke zvracení.

Související obsah

Rozbalené dárky

Kočky milují hraní s balícími papíry. Obzvláště pak pozor na mašličky a provázky. Jsou pro kočky perfektními hračkami, ale při jejich spolknutí je zaděláno na problém! Pozor si dávejte hlavně s koťaty.

Ozdoby a dekorace

Ozdoby na stromečku mohou být také nebezpečné. Některé kočky mají rády blýskavou výzdobu. Malé ozdoby mohou i spolknout, což je pro ně velmi nebezpečné. Ohrožují je ale i elektrické kabely k vánočnímu osvětlení. Snažte se veškeré dráty vést tak, aby nešly snadno okusovat. Kočky se do nich mohou i zamotat, což může skončit tragédií.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz