Granát

Číňan louskal 25 let ořechy granátem! Netušil, co drží v ruce

Číňan louskal 25 let ořechy granátem! Netušil, co drží v ruce

Neuvěřitelné štěstí měl vesničan z čínské provincie Šen-si. Dlouhých 25 let louskal ořechy ručním granátem a vůbec netušil, že ho to může zabít.

Podle listu China Daily přinesl muž jménem Ran granát na policejní stanici začátkem prosince. Dostal ho v roce 1991, když pracoval na stavbě v provincii Hebei. Jeho kolega vůbec netušil, čím muže obdaroval, granátu říkal kovové vejce.

Ani Ran neměl ponětí, co to je. Zjistil však, že kovové vejce se výborně hodí na louskání ořechů. A tímto způsobem ho používal úctyhodných 25 let. Granát nikdy nevybouchnul a nebýt politiků, vesničan by dodnes nevěděl, co doma má.

Související obsah

Čínská vláda totiž vyzvala lidi, aby odevzdali zbraně, které mají doma, a v televizi ukazovali fotografie historických zbraní. Až tehdy si Ran uvědomil, jak celé roky riskoval, a předmět odevzdal na policii.
 

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz