Zahraničí

Pár si adoptoval dítě. Po 17 letech o něm zjistil překvapivé tajemství

Pár si adoptoval dítě. Po 17 letech o něm zjistil překvapivé tajemství
Zdroj: Getty Images

Krušné chvilky zažil pár, který si před 17 lety adoptoval malého chlapečka. Domnívali se o něm, že je Číňan a vychovávali ho v souladu s jeho kulturou. Nyní ovšem zjistili, že je všechno jinak – chlapeček je Korejec.

Obrovskou chybu udělal manželský pár, který si před 17 lety adoptoval chlapečka od asijského páru. Domnívali se o něm, že je čínské národnosti, a tak se k němu i při výchově chovali. "Slíbili jsme jeho biologickým rodičům, že ho budeme dobře vychovávat a dítě u nás bude milováno," svěřil se na začátku manželský pár.


Pár se tak rozhodl, že by jejich čínský syn neměl být vychováván pouze v rámci jejich "bílé kultury" a začali ho začleňovat do čínské kulturní tradice. "Zapsali jsme ho do mandarínských tříd (úřední jazyk Číny, pozn. red.), a dokonce jsme si vytvořili kamarádský vztah s čínským párem, který se stal jeho "tetou a strýcem"," svěřil se pár Daily Star.


Ve městě, kde pár žije, působila rovněž čínská komunita, takže chlapečka začleňovali i do ní. Manželé také pravidelně brali chlapce na rodinné výlety do Číny, aby poznal rodnou zemi.

Související obsah


O 17 let později, když pomáhali chlapci s jeho přihláškou na vysokou školu, znovu narazili na jeho rodný list. Manželský pár si v tu chvíli uvědomil svůj omyl. "Pro důkladné prohlídce v mé kanceláři jsem narazil na jeho adopční papíry, a teprve potom jsem to viděl. Jména na papírech o adopci byla Park a Kim (napsána v korejštině). Náš syn je Korejec," řekl muž. Pár si tak uvědomil, že celých 17 let vychovávali chlapce v úplně jiné kultuře, než byla jeho původní. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz