Tunel

Zlatý důl: Malá obec vydělává na pokutách z tunelu miliony!

Zlatý důl: Malá obec vydělává na pokutách z tunelu miliony!
Zdroj: Profimedia

Řada malých obcí složitě řeší, kde vzít peníze do obecního rozpočtu, aby bylo na údržbu laviček a veřejného osvětlení. Přeštice u Plzně jsou na tom ale díky silničnímu tunelu už tři roky naprosto opačně.

Jak totiž upozorňuje úterní Právo, do rozpočtu malé obce díky silničnímu tunelu Valík na dálničním obchvatu Plzně přiteče každý rok jeden a půl milionu korun.


A to díky vybraným pokutám - spousta řidičů se totiž při jízdě nechá "unést" a jede rychleji, než je v tunelu povolených 80 kilometrů v hodině.


Přeštice ovšem zlatý důl nemají příliš dlouho, jen tři roky. Předtím se tak nějak automaticky předpokládalo, že tunel Valík spadá přímo krajskému městu a vybrané pokuty tak mířily do Plzně.


Související obsah


Až při vyšetřování jedné dopravní nehody se ukázalo, že většina tunelu vlastně leží na území, které spravují právě Přeštice. A malá obec nezaváhala a naplno rozjela pokutový "byznys". 


Deník totiž upozorňuje, že od doby, kdy tunel Valík přešel do správy Přeštic, vzrostl počet zaznamenaných dopravních přestupků a tím pádem i vybraných pokut o stovky procent.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz