Zajímavosti

Zasáhne vás výbuch atomové bomby? Chytrá mapa vám to ukáže

Zasáhne vás výbuch atomové bomby? Chytrá mapa vám to ukáže

Často slýcháme zprávy o atomovém nebezpečí, každou chvíli se objeví další následky jaderných katastrof z minulosti. Jaderná hrozba je noční můrou mnoha lidí, ale málokdo tuší, jakou ničivou silou atomové výbuchy skutečně disponují.

Ať už jste třeba jen zvědavý, Portál Wouldisurviveanuke.com nabízí mapu, která se ničivou silou atomových zbraní zabývá. Ačkoliv má mapa především pobavit, určitě nabízí určitý náhled do toho, jak ničivé atomové zbraně jsou.

Na stránce stačí zadat lokaci a typ bomby a ihned se zobrazí ničivý potenciál jednotlivých zbraní. V potaz je brán prvotní dosah, s šířením radioaktivního spadu se pro jednoduchou aplikaci pojí příliš mnoho dalších proměnných.

Mapa nabízí k porovnání bomby Fatman (18Kt), Peacekeeper (350Kt), Minuteman (1Mt), Castle Bravo (15Mt), Tsar bomba (50Mt) a nabídku uzavírá možnost podívat se, jaký dosah by měl náraz meteoritu, který vyhubil dinosaury.

Obrázek zobrazuje celkem čtyři kruhy, každý z nich reprezentuje stupeň popálenin, nejtmavší kruh je pak zónou smrti. O tom, že má portál hlavně pobavit, svědčí jeho textový obsah, který často naráží na současné události.

Pozn.red.: Na portálu dochází k častým výpadkům, v případě chybného oznámení stránku obnovte. Pokud problémy přetrvají, doporučujeme zkusit portál později.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

30 LET POTÉ: Jak dnes žijí oběti jaderné katastrofy v Černobylu?

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz