Rachejtle

Rodina odpálila ohňostroj. Raketa zničila okna, dveře i skleník

Sčítání škod po silvestrovském veselí pokračuje. V Mikulovicích na Pardubicku odpálená pyrotechnika zničila osm oken, dvoje dveře a skleník. Svědci výbuchu mluví o tlakové vlně a také o tom, že nálož mohla být vadná.

Jestli se někde sklenáři na Nový rok nezastavili, tak to bylo právě v Mikulovicích. Miloš Klazar má zničených pět oken a dveře, soused naproti tři okna a skleník. Poškozený je i třetí dům.


Trávník na místě odpálení je spálený, lidé mluví o tom, že nejspíš vadná pyrotechnika způsobila tlakovou vlnu, která šla všemi směry.


Výbuchu v tu dobu přihlíželo osm dětí a několik dospělých. Rodina strávila velmi mrazivou noc s papírovými kartony na oknech.


Související obsah


Pyrotechniku koupil soused na internetu a s ohňostrojem se chtěl pochlubit. Zábava se ale zvrhla. Každopádně sousedům slíbil, že jim poškozené věci zaplatí. Škoda je zatím vyčíslená na 25 tisíc.


Důležité je, že výbuch způsobil jen škody na majetku. Na ruce se pořezala jen žena, která poté střepy odklízela.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Živé záběry: Jak to vypadá, když exploduje dům ve skutečnosti? Ve filmu je to jiné

pez, Petr Brzek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Píše se na Deník.cz