Fotbal

Fanoušci v Argentině se zbláznili. Rozjeli divoké ohňostroje před koncem zápasu

Fanoušci v Argentině se zbláznili. Rozjeli divoké ohňostroje před koncem zápasu
Bouřící fanoušci na stadionu - ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Že je fotbal v Jižní Americe tak trochu jiný svět, není nic nového. Fanoušci ve druhé argentinské lize to ale posunuli na další úroveň. V zápase mezi týmy Independiente Rivadavia a Deportivo Maipú odpálili divoké ohňostroje ještě před koncem zápasu a velmi tím snížili soupeři šanci se dočkat případného vyrovnání.

Týmy Independiente Rivadavia a Deportivo Maipú spolu svedly o víkendu důležitý zápas o první místo ve skupině B druhé argentinské ligy. Domácí se v případě vítězství mohli dostat do čela tabulky. Ve 27. minutě je poslal do vedení Elordi, ale od 70. minuty museli hrát bez vyloučeného Ezequiela Hama. Poměr sil na hřišti se ve vyhecovaném zápase vyrovnal o pět minut později, kdy Nicolás Agorreca uviděl druhou žlutou kartu v utkání. 

V 84. minutě poslal Independiente do vedení o dvě branky z penalty Alex Arce, a ačkoliv se o chvíli později podařilo hostům snížit zásluhou Egela, mířili domácí za důležitým vítězstvím. Stav na světelné tabuli si fanoušci na Estadio Juan Bautista Gargantini náležitě užívali, což se naplno projevilo před koncem zápasu. 

Související obsah

​Rozhodčí Arasa ve druhém poločase sice nastavil sedm minut, ale to nadšené příznivce nezastavilo od předčasných oslav. V šesté minutě nastavení začaly po celém stadionu létat rachejtle, které vytvořily impozantní ohňostroj. To vše se odehrálo ve chvíli, kdy se Maxi González řítil do protiútoku, kterým mohl pečetit výhru svého týmu gólem na 3:1. Poté následoval i protiútok, kterým mohli hosté vyrovnat, ale Matías Viguet v nadějné pozici trefil pouze brankáře. To vše v atmosféře, která více než fotbal připomínala silvestrovské oslavy. 

Hráči Independiente Rivadavia těsné vedení nakonec udrželi a dostali se na první místo tabulky. Na druhé místo, které zaujímá právě Deportivo Maipú, mají náskok jednoho bodu. 

Neukázněně se o víkendu chovali i fanoušci francouzského Le Havre, kteří před koncem zápasu vtrhli na hřiště: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události