Učitelka hlídala žáky ve sprše! Dnes se chce u soudu očistit

Olomoucký okresní soud se dnes zabývá kauzou učitelky Vandy Fabiánové. Tu loni koncem května propustil ředitel základní školy v Tršicích. Důvodem bylo její chování na škole v přírodě, Fabiánová ale s výpovědí nesouhlasí.

Výpověď Vanda Fabiánová dostala jen pár dnů po té, co se s třídou vrátila z pobytu ve škole v přírodě. Některé její kolegyně si totiž stěžovaly, že při hygieně věnovala svým prvňáčkům až přehnanou péči.

Osobně totiž na ně dohlížela a myla jim genitálie. Trestní oznámení, které podal ředitel, smetlo ze stolu jak okresní tak krajské státní zastupitelství. Nic špatného na jejim postupu neshledala ani policie.

Související obsah

Za její hygienické praktiky se postavila i lékařka, která u soudu vypovídala. Po výpovědi Fabiánové se v Tršicích zvedla vlna odporu, rodiče dokonce sepsali petici, ředitel ale výpověď zpět nevzal.

Fabiánová se teď chce u soudu očistit a dokonce se chce vrátit do stejné základní školy. Po propuštění totiž učí ve vedlejší vesnici. Podpořili ji i rodiče - hned 14 dětí z 18 přehlásili do vedlejší školy, kde potrestaná učitelka od září pracuje.

"Rodiče dětí mi teď vozí děti z vesnice do vesnice, což je pro ně velmi náročné a od začátku této kauzy jsme šli s tím, že se všichni posléze, až to bude možné, vrátíme zpátky do Tršic," řekla TV Nova Vanda Fabiánová.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz