Ptačí chřipka

V Krumlově vybili rekordní počet kachen! Volným výběhům je konec

Kvůli ptačí chřipce zakázala veterinární správa komerčním chovatelům ptactva chov ve volných výbězích. Na jižní Moravě mezitím pokračuje vybíjení drůbeže. Hasiči a veterináři už zlikvidovali dva tisíce kachen ve velkochovu v Moravském Krumlově. A pokračovalo také utrácení v domácích chovech v Ivančicích.

Už skoro týden likvidují jihomoravští hasiči a veterináři jen menší chovy. Dnes dopoledne však utratili během necelých dvou hodin dva tisíc kachen ve velkochovu v Moravském Krumlově.

"Od minulé středy, kdy jsme započali s asistencí při likvidaci ptačí chřipky, se jedná o likvidaci největšího chovu," řekl mluvčí hasičů David Jirouš.

V areálu kachní farmy měli muži ve speciálních oblecích usnadněnou práci. "Všechny kačeny byly v jedné hale, zaměstnanci chovu nám pomohli s naháněním kačen k jednomu východu, kde byl umístěn zplynovací kontejner," dodal Jirouš.

Související obsah

"Současně byla zlikvidována i násadová vejce z téhle farmy - 60 tisíc kusů, tedy asi čtyři a půl tuny těch vajec," sdělil Petr Kučinský ze Státní veterinární správy.

V Moravském Krumlově od soboty zlikvidovali celkem přes čtyři tisíce kusů drůbeže. V dalších třech jihomoravských ochranných zónách pak zlikvidovali zhruba šest tisíc vodních a hrabavých ptáků. Odpoledne měli veterináři utrácet drůbež ještě ve Vedrovicích, ale nakonec od toho upustili.

Ondřej Požár/ lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz