Auto

Šílenec vjel autem do davu: Tři mrtví, desítky zraněných

Australské Melbourne zažilo obrovský šok, když do davu lidí na frekventované ulici v pátek odpoledne místního času najel šílenec v autě. Nejméně tři lidi zabil, další nejméně dvě desítky chodců jsou zraněné - včetrně několika dětí.

Podle policie se nejedná o nehodu, řidič podle vyšetřovatelů najel do lidí úmyslně. Přesto jsou policisté opatrní a nemluví o tom, že by šlo o teroristický útok.


Na youtubu se objevilo video, které zachycuje červené auto, jak se v kruzích točí na ulici, zatímco z chodníků a přechodu přihlížejí desítky lidí. Záběry s největší pravděpodobností zachytily okamžik těsně před tím, než řidič vůz stočil do davu.


Britský Daily Mail píše, že řidič při své jízdě smrti smetl i dětský kočárek a vláčel ho ulicí přibližně 100 metrů daleko. Matka dítěte v šoku opakovaně křičela: "Kde je moje děťátko?"Podle deníku je mezi zraněnými i několik dětí, jedno je v kritickém stavu. Není ovšem jasné, zda se jedná právě o dítě z kočárku nebo zda je toto dítě jednou z obětí.


Policie oznámila, že i když šofér do davu najel úmyslně, nejde s největší pravděpodobností o terorismus. Ale incident by podle kriminalistů mohl souviset s pobodáním, které se odehrálo krátce předtím v jiné části Melbourne.


Policisté řidiče zatkla a doufá, že zjistí jeho motivy. V Melbourne se navíc právě koná tenisový turnaj Australian Open.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz