Boko Haram

Ženy na sobě odpálily bomby i s kojenci v náručí. Prošly kontrolu

Ženy na sobě odpálily bomby i s kojenci v náručí. Prošly kontrolu
Zdroj: Profimedia

Islamisté přišli s novou a neuvěřitelně zrůdnou taktikou sebevražedných útoků. V Nigérii takhle na svém těle odpálily nálož už dvě ženy. Kromě bomby ale v okamžiku smrti u sebe v náručí svíraly i kojence. Pomohli jim totiž dostat se přes bezpečnostní kontroly, píše BBC.

Úřady v Nigérii už oficiálně varovaly před novou taktikou islamistů ze skupiny Boko Haram. Ti ji zřejmě poprvé použili při zdvojeném útoku ve městě Madagali letos 13. ledna. Vyslali dvě ženy opásané náložemi, aby se odpálily v davu civilistů.

Související obsah

Jenže už i vůči ženám jsou bezpečnostní hlídky ostražité. Aby atentátnice snadno prošly kontrolou, islamisté je na smrt poslali i se dvěma kojenci. Každá z obou žen tak při výbuchu svírala v náručí dítě. Obě nevinné dětské oběti jim skutečně pomohly projít kontrolou. To se dalším dvěma ženám bez dětí nepodařilo, a tak se odpálily na bezpečnostním stanovišti.

Při útoku nakonec zemřely jak atentátnice, tak i dva kojenci. Těmto atentátnicím se podařilo zabít další čtyři lidi. Z atentátu, ke kterému se dosud nikdo nepřihlásil, je podezřelá skupina Boho Haram, která se přidala k boji a ideologii Islámského státu. Úřady varují, že by mohlo jít o nový nebezpečný trend.

Související obsah

Zneužíváním žen a dívek k sebevražedným atentátům je skupina Boko Haram známá. Na smrt podobně posílala i děti s výbušninou. Kojence jako maskování ale islamisté použili zřejmě poprvé. Boj v Nigérii sice vládní vojáci a místní lidé vyhrávají a islamisty vytlačují z pozic, ale podobné teroristické útoky se stále nedaří vymýtit.

tn.cz / gar

K tématu Boko Haram

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz