Video

Točila psem na vodítku a praštila jím o auto! Netýrá ho, tvrdí lékaři

Točila psem na vodítku a praštila jím o auto! Netýrá ho, tvrdí lékaři
Zdroj: facebook.com

Před Vánocemi sociální sítě zaplavilo video z Karviné, na kterém holčička venčí svého psa a podle mnohých lidí ho týrá. Veterináři ale mají jasno - s pejskem se prý zachází standardně.

Video na sociálních sítích už zhlédlo bezmála 240 tisíc lidí a shodují se na jednom - holčička pejska krutě týrá. Na záběrech je vidět, jak psa táhne na vodítku a potom jím točí ve vzduchu, nakonec jím praští o auto.

Na matku dívenky se snesla kritika ze všech stran, ta se ale bránila, že holčička je autistka. Ani to ale diskutující nepřesvědčilo, že jde o nevinné venčení. Matku naopak nařkli z toho, že zneužívá sociální dávky. "Matka tvrdí, že je dcera autistka, nicméně tedy musí o dítě pečovat 24 hodin denně a rozhodně takovéto dítě není možno několikrát denně posílat samotné venčit psa," napsala do redakce TN.cz čtenářka, která nás na video upozornila.

Související obsah

Podezření z týrání zvířat nakonec musela řešit karvinská policie. Ta se obrátila na veterinární správu, jejíž stanovisko mnohým lidem vyrazilo dech. "Naši úředníci se obrátili na veterinární správu – ta jediná má totiž pravomoc určit, zda vůbec k týrání došlo. Její odborné stanovisko už máme – týrání se neprokázalo, vztah majitelů k pejskovi byl shledán standardním, tedy nedošlo ani k přestupku," uvedla na webu Karviné mluvčí města Šárka Swiderová.

Jenže to mezi lidmi v Karviné vyvolalo obrovskou vlnu nevole. "To že pes nemá viditelné známky týrání, neznamená, že týraný není! Pes má taky psychiku a určitý stupeň bolesti!" rozčilovala se Nela. "Čekal někdo něco jiného? Ono je totiž naprosto standardní točit si se psem nad hlavou," přidala se Eliška. "To neviděli video? Taky by mě zajímalo, co se musí stát, aby se prokázalo, že tomu pejskovi ubližují," myslí si Pavlína.

A desítky dalších se přidaly, na stránkách Karviné se nenašel nikdo, kdo by se rodiny a dívenky zastala. Podle názorů sousedů ale prý holčička už venčit nechodí, na procházky se psem chodí pouze matka.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ŠOKUJÍCÍ VIDEO: Muž zvláště krutým způsobem týral malého pejska! To vás zvedne ze židle

FOTO: Matka zveřejnila na Facebooku batolata „na prodej“ se zalepenou pusou! Pobouřila tisíce lidí

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz