Podvod

Ženu z Jičínska podvedla "vojačka z USA", přišla o statisíce

Ženu z Jičínska podvedla "vojačka z USA", přišla o statisíce
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz

Podvodníci zkoušejí na důvěřivé seniory různé triky, aby z nich vylákali celoživotní úspory. Falešní vnuci, prodejci elektřiny nebo kontroloři, mají konkurenci - seržantku americké armády.

"Vše začalo v srpnu loňského roku, když čtyřiasedmdesátiletou ženu z Jičínska kontaktovala prostřednictvím emailu jistá seržantka americké armády se žádostí o přeposlání zásilky s obsahem 18 milionů amerických dolarů," popisuje pozoruhodnou kauzu policejní mluvčí Hana Klečalová.


Za přeposlání měla stařenka obdržet 20 procent ze zmíněné částky, tedy asi 3,5 milionu dolarů, tedy bezmála 90 milionů korun.


Související obsah


"Doručení zásilky bylo podmíněno zaplacením různých poplatků v cizí měně. Od září do prosince loňského roku tak penzistka odeslala na různé zahraniční účty, a to i přes upozornění pracovníků banky, že se s největší pravděpodobností jedná o podvod, přes 320 tisíc korun, které si navíc zčásti půjčila," pokračuje Klečalová.


I když důchodkyně stále věří, že se slíbené královské odměny dočká, kriminalisté její optimismus nesdílí a vše vyšetřují jako podvod, za který hrozí až pětileté vězení.
 


Znění podvodného e-mailu:

Ahoj,

Jmenuji se Sgt Tiffany Gibbs, Jsem americký voják sloužící v armádě 1. obrněné divize v Sýrii, mám určité množství finančních prostředků v hodnotě musí součet $18.600.000, že chci odstěhovat ze země, pro bližší informace e -Mail mě na sgt.tiffanygibbs@gmail.com

Díky a pozdravem.
Sgt Tiffany Gibbs
E-mail: sgt.tiffanygibbs@gmail.com

pez, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz