Požár

Velké požáry: Na Liberecku lehly popelem penzion i rodinný dům

Nasazení až dvanácti hasičských jednotek si vyžádal velký požár penzionu v Českém ráji. Hořet začalo v pátek krátce před půl čtvrtou v penzionu v obci Vyskeř na Turnovsku. Oheň zcela zničil střechu a část objektu, ve které se nacházely pokoje pro hosty. Sotva se hasiči vrátili ze zásahu, vyjížděli znovu k velkému požáru rodinného domu.

Když oznamovatel požár penzionu hasičům nahlásil, byla už celá střecha v plamenech. Hasiči měli situaci zkomplikovanou, penzion totiž stojí ve strmém svahu mimo hlavní silnici. Cesta, která k němu vede, nebyla pro hasičskou techniku sjízdná.

Cisterny tak musely zůstat 150 metrů od penzionu, odkud hasiči vodu k hašení tahali. Pro zlepšení sjízdnosti komunikace dokonce museli povolat posypový vůz a traktor s radlicí. Kvůli ztíženým podmínkám shořela část budovy, ve které byly apartmány. Hasiči se v první fázi zásahu soustředili na ochranu objektu, ve kterém byla restaurace.

"Tu se podařilo před plameny uchránit. Místo zásahu bylo rozděleno na 3 úseky, poplach byl vyhlášen celkem 12 jednotkám se 17 kusy mobilní požární techniky. V době vzniku požáru se v objektu nikdo nenacházel, nikdo nebyl zraněn," uvedla mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová. 

Hasiči během zásahu rozebrali střechu, pod kterou se požár dál šířil. Lokalizovat se jej podařilo v 18:17. Během večerních hodin jej uhasili úplně. Příčinu požáru hledají vyšetřovatelé hasičů a policie. Škoda zatím nebyla vyčíslena.

Související obsah

Sotva se hasiči vrátili od požáru penzionu, museli vyrazit na další zásah. Krátce před půl dvanáctou dostali oznámení, že v Dolní Sytové hoří rodinný dům. Oznamovatel nahlásil, že ze střechy domu už šlehají plameny.

"Ani v Dolní Sytové nebyly jednoduché podmínky pro zásah, auta musela k místu zhruba 150 metrů couvat z hlavní silnice. K události bylo povoláno 8 jednotek. Po druhé hodině ranní bylo dohašeno a jednotky se postupně vracely zpět. Objekt nebyl trvale obývaný, v době vzniku požáru se uvnitř nikdo nenacházel," uvedla mluvčí libereckých hasičů Zdenka Štrauchová.

 

Škodu odhadli hasiči na 600 tisíc korun. Před ohněm se podařilo uchránit dřevěnou chalupu, která stála v bezprostřední blízkosti hořícího domu.

 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz