Zajímavosti

Led na rybníce jako z NHL! Stačí si vyrobit jednoduchou rolbu!

Letošní zima přeje zimním radovánkám, včetně oblíbeného bruslení. Jak ale docílit na rybníce kvalitního ledu? Ve středočeském Pátku si vyrobili na úpravu ledu vlastní rolbu!

Bruslení na rybníce má své kouzlo. Navzdory tomu, že jen málokdy je na něm led stejně kvalitní jako na zimním stadionu. V některých obcích se ale s nekvalitním ledem na zamrzlých vodních plochách odmítají smířit. Tak jako v Pátku u Poděbrad.

Místní si pro úpravu ledu na rybníce vyrobili vlastní ledovou rolbu. Obdobu té, která jezdí na zimních stadionech a připravuje ledovou plochu například na hokejová utkání. Stačí vzít sáně, na ně posadit starý sud nebo bojler a z něho vyvést trubku s kohoutem, která bude zavlažovat hadr zavěšený na zádi.

Související obsah

S tímto jednoduchým strojem se pak stačí projet po ledu a máte plochu kvalitně připravenou na bruslení či amatérské hokejové utkání. Místní si tuto vychytávku nemohou vynachválit a tuto zimu si bez jejich rolby nedokáží ani představit. Jak takové rolbování vypadá v praxi, se můžete podívat ve videu v úvodu článku.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NAPROSTÁ PARÁDA: Vezměte zubní pastu a natřete ji na přední světla u auta! Tohle se pak stane

Položila čajový pytlík na podlahu a čekala, co se stane! Výsledek je ohromující

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz