Psovod

Policejní pes srazil do kolejiště dítě! Na čí straně je chyba? VIDEO

Velké pozdvižení a bouřlivé reakce rozpoutalo video z Norimberku, na kterém policejní pes srazil při zásahu dítě přímo do kolejiště. Dítěti se naštěstí nic nestalo, lidé se ale rozčilují a ptají: Na čí straně je chyba?

Psovod a jeho štěkající pes stojí na nádraží čelem k holčičce, která má v úmyslu dvojici obejít. Policista dívce rázně vysvětlí, že má zvolit jinou cestu - ta poslechne. Přesně v tu chvíli se ale stane něco, s čím zasahující policista vůbec nepočítá. Další dítě, které má za zády se rozhodne projít - a to přímo po okraji nástupiště. Policejní pes na něj skočí a dítě skončí v kolejišti.

Přesně tak vypadá scéna, kterou někdo natočil na kameru na nádraží v Norimberku. Video už má tisíce zhlédnutí a komentářů. Všichni lidé řeší jediné - jak se něco takového mohlo vůbec stát?

Související obsah

"Vycvičený pes NESMÍ zaútočit bez rozkazu, a policista nesmí dopustit, aby pes vyběhl proti dítěti nebo komukoliv! Špatně cvičený pes a policajt bezmozek!" myslí si o incidentu Hana. "Je pravdou, že to dítě tam nemělo jít a být více ostražité, ale policista musí mít situaci pod kontrolou a tzv.skenovat i to, co se děje za jeho zády.... na to je trénovaný a pes by také neměl zbytečně štěkat.... očividně 'amatérismus,'" dodal k případu Josef. 

Na sociálních sítích vypukla velká hádka. Zatímco někteří svalují vinu na psovoda, další viní z incidentu dítě. "U každého kolejiště je značená čára, kam se nesmí vstupovat a to dítě to porušilo," zastává se policisty Milena. "Pes viditelně štěkal na nějakou podezřelou osobu, zatímco dítě se 'připlížilo' zezadu, tím pádem jasně že se pes 'ohnal', myslel si, že je to další 'útočník - podezřelý'... To dítě tam nemělo co dělat," přidává se Baruš.

Související obsah

Názor odborníka

Jestli se psovod a jeho pes zachoval špatně, nebo je vina na straně dítěte, jsme zjišťovali u odborníků ze služební kynologie. "Dle mého názoru jde především o souhru nešťastných náhod," řekl TN.cz policejní kynolog Michael Baloun. Největším kamenem úrazu podle něj je, že ulička byla příliš úzká a že dítě se k psovodovi připlížilo zezadu.

"Policejní pes je vycvičen k tomu, aby bránil psovoda," vysvětlil Baloun s tím, že je velmi nebezpečné přiblížit se k němu ve chvíli, kdy policista nic netuší. "Policista neměl šanci to dítě vidět," dodal Baloun.

Uznal ale, že z videa není jasné, co incidentu předcházelo a celý případ se tak hůř posuzuje. "Hlavně je štěstí, že nic nejelo," myslí si odborník. Zároveň ale upozorňuje - nikdy se nepřibližujte k policistovi se psem, který je k vám zády.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Rodina při stěhování nechala psa i s odpadky na ulici. Oddaně čekal na místě a doufal, že se pro něj vrátí

JEN PRO OTRLÉ: Bezcitný muž přivázal psa k autu. Potom sedl za volant a rozjel se!

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz