Porod

Matka začala po domácím porodu krvácet! Skončila v nemocnici

U dalšího domácího porodu museli asistovat záchranáři. Žena si nejdříve zavolala jen porodní asistentku, pak ale začala krvácet a nakonec skončila v nemocnici.

K domácímu porodu ve Starém Plzenci vyjížděli záchranáři ve čtvrtek kolem osmé hodiny večer. Situace se rodičce zřejmě vymkla kontrole - i když prý tvrdila, že šlo o neplánovaný porod, na místo měla být podle informací televize Nova už přivolaná porodní asistentka.

Ženě se ale přitížilo, a tak na místo musela vyjet záchranka. Zdravotníci ženu okamžitě transportovali do nemocnice s masivním krvácením, odjelo s ní i čerstvě narozené dítě.

Teď už by měla být ve stabilizovaném stavu. Podle odborníků se jedná o podobný případ, který řešili záchranáři loni v prosinci. Tehdy si po domácím porodu zavolala o pomoc matka ve vážném stavu, ta ale nechala dítě doma.

"Náš lékař jí nabídl, že novorozence odvezeme spolu s ní do porodnice. To matka kategoricky odmítla a novorozence nechala doma v péči svého otce," řekl mluvčí záchranky Martin Brejcha.

Související obsah

Názory na domácí porody se různí, odborníci ale varují, aby rodiče zvážili všechna možná rizika. "To dítě může po porodu, po pár minutách, třeba vypadat úplně normálně, dá se říct zdravě, ale ta poporodní adaptace se může zhoršit v řádu desítek minut," říká například lékař Robin Šín.

Policie zatím případ ze Starého Plzence nevyšetřuje.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Žena porodila za 10 minut díky tomuto triku. Spousta matek to však radikálně odsuzuje! Co myslíte vy?

DRSNÝ POROD: Žena po probuzení zapomněla, jak se jmenuje, a že byla těhotná! Neměli jí dávat epidural

Soňa Vachová, vrl, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz