Banka

Podvodníci mají novou fintu! Během chvíle vám vybílí účet

Banky i kriminalisté varují před podvodnými emaily, které se v těchto dnech mohou objevit i ve vaší poště. Na takzvaný phishing aktuálně upozorňují jak Česká spořitelna, tak i Československá obchodní banka. Právě její klientka ze Zlína na neopatrnost doplatila tím, že jí z účtu zmizelo sto čtyřicet tisíc korun.

Dosud neznámí podvodníci rozesílají po internetu emaily, kterými se z důvěřivých klientů bank snaží vylákat přihlašovací údaje do elektronického bankovnictví.

Stručná zpráva většinou obsahuje oznámení o důležitých informacích, případně žádost o aktualizaci údajů klienta. Přitom majitele účtu vyzývá, aby se k němu přihlásil přes odkaz v emailu. Tento krok přitom stačí, aby se do konta nabourali zločinci.

Související obsah

A přesně to tento týden potkalo klientku banky ze Zlína. Žena se přes odkaz v emailu, který mimochodem obsahoval pravopisné chyby, proklikala na svůj účet. Přihlásit se chtěla i následující den, ale její údaje už byly neplatné. Po návštěvě pobočky pak zjistila, že z jejího konta někdo ve dvou částkách vybral 140 tisíc korun.

Vypátrat strůjce podvodu přitom není jednoduché, protože počítačoví piráti mnohdy útočí ze zahraničí. Banky upozorňují i na to, že ohroženi nejsou jen lidé, kteří mají na účtu větší sumu. Podvodníci totiž přes elektronické bankovnictví mohou bez vědomí majitele konta sjednat také úvěr a peníze vybrat. 

Související obsah

mom, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz