Zahraničí

Fotbalová tragédie: V návalu u brány stadionu dav ušlapal 17 lidí!

Fotbalová tragédie: V návalu u brány stadionu dav ušlapal 17 lidí!
Zdroj: Profimedia

Nejméně 17 lidí bylo v pátek ušlapáno při zběsilé tlačenici na fotbalovém stadionu na severu Angoly. Další desítky lidí se zranily. Tlačenice vznikla, když se dav pokoušel dostat na fotbalový zápas a protrhl bránu, uvádí portál BBC. K tragédii došlo jen pár minut po začátku zápasu.

Stovky nedočkavých fanoušků se tlačily na bránu stadionu ve městě Uíge, zatímco se jim nedařilo dostat na stadion. Těsně po začátku zápasu nevydržela brána tlak těl a protrhla se, dovnitř se začala tlačit masa lidí. Ti, co spadli, zůstali uvězněni pod chodidly dalších lidí.

Svědek pro BBC uvedl, že se jednalo o fanoušky, kteří už se nevešli na stadion. Ten pojme až 8 tisíc lidí. Jednalo se o prvoligový zápas mezi domácím týmem Santa Rita de Cassia a Recreativo do Libolo.

"Někteří lidé museli přejít přes ostatní. Bylo tam 76 úrazů, z toho 17 smrtelných," uvedl pro agenturu Reuters primář místní nemocnice Ernesto Luis. Nejméně pět lidí je v nemocnici ve vážném stavu. Portál RT uvádí, že mezi oběťmi je větší počet dětí, které se snažily dostat na stadion.

Související obsah

K tragédii došlo jen pár minut po startu zápasu, když padl jediný gól. Nikdo na stadionu netušil, co se u jeho brány odehrálo. Zápas byl přerušen až po nějaké době od incidentu, uvádí portál RT.

Všichni ve městě se přidávají k fotbalové rodině s vyjádřením sympatií rodinám těch, kteří se zranili nebo zemřeli při tragickém incidentu v Uige.

Myšlenky všech ve fotbalovém klubu Celtics jsou s lidmi, kteří byli u tragédie u stadionu v angolském městě Uige.

Fotbalové kluby po celém světě vyjadřují lítost nad tragickým momentem.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz