Zahraničí

Dav lidí zaútočil na policisty, na předměstí Paříže hořela auta!

Dav lidí zaútočil na policisty, na předměstí Paříže hořela auta!
Zdroj: Profimedia

Lidé na předměstí Paříže zažili v sobotu další den nepokojů a násilností. Během protestů zaútočila část davu na policisty, vzduchem létaly kameny, v ulicích hořela auta. Napětí ve společnosti se stupňuje v reakci na nedávný případ policejní brutality.

Násilnosti propukly v sobotu večer při setkání téměř 2 tisíc lidí na podporu Thea L., oběti údajného znásilnění policisty po zatčení, uvádí portál LeFigaro. Dav se shromáždil před budovou soudu v malém městečku Bobigny.

Situace byla už zpočátku velmi napjatá, zhruba po hodině z davu na policisty začaly létat první kameny. Následovaly výbuchy petard, výkřiky a panika. Část demonstrantů začala rozbíjet okna okolních budov.

Podle policejní zprávy se násilností dopustily stovky lidí. Několik vozidel bylo vypáleno. "Několik policistů muselo zasahovat při záchraně malého dítěte z hořícího vozidla," uvedla zpráva prefektury.

Související obsah

Bezpečnostní síly se podle portálu LeFigaro kolem 20. hodiny pokusily zatlačit dav slzným plynem, demonstranti odpovídali kameny. Celkem podle policie shořela 4 auta, demonstranti výrazně poškodili autobusové nádraží a několik budov.

Nepokoje jsou reakcí na případ Thea L. (22.), kterého policie zatkla kvůli tomu, že jim vzdoroval. Při zatčení ho měli policisté brutálně zbít a jeden z nich mu měl následně vrazit obušek do konečníku. Kvůli zraněním musel být mladík hospitalizován.
 

klma, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz