Dům

Neobvyklá přestavba: Vodní nádrž proměnili na bydlení snů!

Neobvyklá přestavba: Vodní nádrž proměnili na bydlení snů!
Zdroj: Profimedia

Manželský pár se rozhodl přestavět podzemní nádrž na vodu v rodinný dům. I když je čekal nelehký úkol, nad výsledkem se podivují i odborníci.

Stavební inženýr Edy Hardy a jeho žena Ann si pět let vyřazenou podzemní nádrž koupili v roce 2008. V té době nemovitost vypadala jako mírný kopeček.

Před stavbou prodali svou přestavěnou stodolu v Cornwallu a přesunuli se do karavanu, ve kterém žili po celou dobu výstavby. Mohli tak průběžně dohlížet na stavbu jejich originálního sídla.

Robert Hardy se do té doby živil tím, že navrhoval nová sídliště na místech, kde původně byla pouze pole. Návrh přestavby nádrže pro něj byl vekou výzvou. Výsledkem je stavba s kruhovým půdorysem, v jejím středu je velké atrium ve tvaru kruhu. Atrium je pro stavbu velmi důležité - přivádí světlo do všech obytných místností domu, je totiž úplně prosklené.

Interiér domu je rozdělen do dvou podlaží. V přízemí je obývací pokoj, hala, herna, kuchyň a jídelna. V horním patře jsou tři pokoje, každý má svou vlastní koupelnu a malý balkón.

Související obsah

Dům má také velkou ložnici, která má vstup na rozlehlou terasu, ze které lze po schodech vyjít na střechu domu. Střecha je jedním ze skvostů celé stavby, je na ní krásná zahrada. Unikátní obydlí nyní prodávají za 1,25 milionu liber (41 milionů korun).

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz