Bydlení

Kam jezdil diktátor na dovolenou? Podívejte se na letní sídlo Stalina

Kam jezdil diktátor na dovolenou? Podívejte se na letní sídlo Stalina
Zdroj: Profimedia

Josifa Vissarionoviče Stalina historie vnímá jako jednoho z největších masových vrahů historie. Bezesporu jím byl. Ale i on si občas rád vyrazil na dovolenou. Jedno oblíbené místo měl u jezera Rica v Abcházii.

Domek byl postaven v roce 1947. Stalin tam trávil letní měsíce se svoji rodinou. Dům, který je úmyslně natřený zelenou barvou, je dobře schovaný mezi stromy. Stalin v něm chtěl být co nejvíce ukrytý, z toho důvodu k němu vede pouze jedna cesta.

Prázdninový domek je vyzdobený velmi obyčejně. Diktátor, který je zodpovědný za smrt asi 20 milionů lidí, měl prázdninových domů pět. Vždy, když do nějakého odjel, téměř nikdo nevěděl, ve kterém z nich zrovna je. Ubytování ale muselo být důkladně připraveno na jeho příjezd.

 

Stalin údajně rád na dovolených odpočíval a schovával se před civilizací. I když není zelené obydlí honosně vyzdobeno, nechybí v něm kulečníkový stůl, který měl i v dalších ze svých letních sídlech.

Související obsah

V místnostech jsou dřevěné podlahy. Zdi jsou pokryté dřevem, některé tapetami. Dům má tři ložnice, velkou knihovnu a pracovnu. Vedle stavby je dětské hřiště a u jezera malé molo. Domek je přístupný pro turisty, kteří mohou vidět velkou část originální výbavy.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz