Video

Čtyři zábavné experimenty, které vaše děti nadchnou!

Kdo si hraje nezlobí! Vyzkoušejte staré přísloví na vlastní kůži a zabavte své děti naučným a zábavným způsobem. S našimi experimenty se vám to zaručeně podaří.

Získat si pozornost dětí bývá mnohdy náročný úkol. S těmito jednoduchými experimenty jistě upoutáte jejich pozornost. Experimenty přitom nevyžadují žádné chemické přípravky, nehrozí popálení a ani nejsou nijak náročné.


Postupy jednotlivých experimentů:
Co udělá plnotučné mléko s kolou? To se dozvíte pokud nalijete trochu plnotučného mléka (cca čtvrtinu celkového obsahu) do kolového nápoje a necháte ho několik hodin uležet. Výsledkem budete jistě překvapeni!


Změna hustoty vody solí? Tímto experimentem snadno dokážete, jak málo stačí pro změnu hustoty kapaliny. Stačí vám k tomu dva kelímky s vodou, dvě vejce a sůl. Do prvního kelímku s vodou vložte vejce a do druhého nejprve přidejte zhruba 4 lžíce soli. Budou se obě vejce chovat stejně?

Související obsah


Co se stane s vejcem po 24 hodinách v octu? O tomto experimentu jste jistě slyšeli, ale i přes jeho jednoduchost ho kupodivu málokdo viděl na vlastní oči. Přitom stačí jen umístit vařené vejce do octu tak, aby bylo celé ponořené po dobu 24 hodin.
 

Jak reaguje kola na sodu? K tomuto experimentu potřebujete kolový nápoj, sodu a nafukovací balónek. Do balónku nejprve vysypte 15-30g kuchyňské sody a opatrně (tak abyste obsah předčasně nevysypali do nádoby) nasaďte na hrdlo lahve s lolového nápoje. Doporučujeme balónek předem nafouknout a vyfouknout. Pak už stačí obsah balonku vysypat do nápoje a pozorovat co se stane.

zuc, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz