Kontrola

Kontroly ve Špindlu: Zákon porušili 4 z 10 podnikatelů!

Kontroly ve Špindlu: Zákon porušili 4 z 10 podnikatelů!
Zdroj: oficiální zdroj

Inspektoři České obchodní inspekce (ČOI), zaměstnanci hygienické stanice a pracovníci České inspekce životního prostředí (ČIŽP) se na konci ledna společně vypravili do Špindlerova Mlýna, aby zjistili, jestli zdejší podnikatelé neberou zákazníky na hůl.

Výsledek ovšem není příliš povzbudivý - z 26 provedených kontrol jich deset skončilo špatně, tedy porušením zákona. Záběr byl přitom hodně široký - inspektoři navštívili obchody, půjčovny sportovních potřeb, hotely i hospody.


"Celkem bylo realizováno 26 kontrol v maloobchodních prodejnách, půjčovnách sportovních potřeb, ubytovacích zařízeních a restauračních provozovnách. Dále byly na čerpací stanici ve Špindlerově Mlýně provedeny dva odběry vzorků PHM, které stanoveným jakostním požadavkům vyhověly," řekl mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.


Největší problém měli podnikatelé v oblíbeném lyžařském středisku s cenami - pětkrát totiž kontrolorům jaksi neřekli, kolik nákup nakonec bude stát. Dvakrát nebyla v pořádku účtenka.
 


Inspektoři také v jednom z navštívených obchodů objevili 112 padělků s motivy z Minecraftu, Pokémonů nebo s mašinkou Tomášem. Jeden z prodejců také vážil zakoupené uzeniny i s obalem.


Související obsah


A dvakrát se inspektoři nedozvěděli,, jak mohou zakoupené zboží reklamovat. Prohřešků tak bylo celkem 11, takže jeden z hřešících obchodníků zákon porušil hned dvakrát.
 


"Česká obchodní inspekce uložila na místě čtyři pokuty v celkové hodnotě 5 500 korun. V šesti případech bude s kontrolovanými zahájeno správní řízení," doplnil Fröhlich.
 

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz