Počasí

Jih USA devastují obří bouře, povodně a vítr. Nejméně dva mrtví

Kindy vyprahlá jižní Kalifornie od pátku čelí extrémně silným bouřím a průtržím mračen. Vodní smršť už má na svědomí nejméně dva životy, včetně člověka, který se utopil ve vlastním autě.

Podle L.A . Times je bouře nejsilnější za několik let. Kromě přívalových dešťů trápí obyvatele Los Angeles a okolí i bleskové povodně a velmi silný vítr.


Podle CNN si zatím řádění živlů vyžádalo nejméně dva životy, jednu mrtvolu hasiči objevili v potopeném autě. Záchranáři museli pomáhat i řadě dalších lidí, které prudká změna počasí uvěznila.A jako by nestačily extrémně silné deště, velké problémy dělá i silný vítr. Hlavně lidé v pobřežních oblastech se obávají, aby vichr nenahnal vodu z Pacifiku na pobřeží a do jejich domovů.


Související obsah


Hasiči v zasažené oblasti během čtyř hodin 150krát vyjížděli k popadanému elektrickému vedení. Ve vyšších nadmořských výškách vytrvalý déšť přechází v husté sněžení a bez zimních řetězů se nedá projet.


Z města Duarte severně od Los Angeles muselo svoje domovy povinně opustit na 200 rodin. Kvůli počasí bylo na letišti v Los Angeles odloženo 470 příchozích i odchozích letů, 130 dalších muselo být úplně zrušeno.


V Los Angeles se propadla auta to kaverny

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz