Praha

Myslivci v Praze honili divočáky, jeden na útěku zranil chataře

Přes třicet myslivců dnes vyrazilo střílet divočáky na východní okraj Prahy. Tedy do okolí Dolních a Horních Počernic, Běchovic a k sídlišti Černý Most. Na přemnožená zvířata si tam dlouhodobě stěžují místní obyvatelé a strachují se nejen o svá zvířata, která byla už několikrát divočáky napadena, ale i o své vlastní životy. Například dnes tam divočák zranil chataře.

Místním myslivcům vyrazili na pomoc i přespolní. V hájovně v osm hodin ráno proběhla nezbytná registrace, kontrola průkazů i zbraní. A slavnostní nástup.

Na první leč se vyrazilo k lesíku na čihadle, na okraji sídliště Černý most. Nebylo ale po čem střílet.

Související obsah

Myslivci se v sobotu zaměřili na přibližně 200 hektarovou plochu a provedli pět lečí. Úlovek se podařil až při té poslední v Horních Počernicích. Jediným úlovkem myslivců byla sedmdesátikilová bachyně.

Místní hovoří o častém výskytu divočáků, podle osloveného myslivce ale jejich počet nadhodnocují. Mluví se až o dvoustech divočáků, myslivci odhadují, že ve východní části Prahy jich je kolem 50.

Podle starosty Prahy 14 je v této lokalitě ideální stav 20 kusů. Nepříjemný zážitek právě dnes zažil jeden z chatařů, když mu divočák vlezl na pozemek. Když kolem něj prase běželo, tak ho srazilo na zem. Muž skončil v nemocnici.
 

Na místo tak musela být povolána záchranná služba. "Počernicích kousl muže do nohy! Záchranáři muže ošetřili a převezli na chirurgii," uvedli záchranáři na svých stránkách.

"Jednoznačně je potřeba, aby k bezpečnosti přispěly obě strany. A to snížením počtu divokých prasat, ale také pejskaři jsou zodpovědní za chování svých psů," upozorňuje starosta Prahy 14 Radek Vondra.

Úřad trvá na tom, že je potřeba přemnožení a migraci zvířat předcházet, po myslivcích chce, aby zabezpečili přístupové cesty, a zabránili prasatům v podcházení dálnic.

vbo, Karla Mráčková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministr Gazdík odvolal ředitelku Cermatu

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) odvolal ředitelku Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat) Michaelu Kleňhovou. Důvodem byla ministrova nespokojenost s fungováním organizace. Ta má na starosti maturitní a jednotné přijímací zkoušky.

Krátká zpráva

Za poslední rok zahynuli ve službě dva agenti CIA

Za poslední rok zahynuli ve službě dva důstojníci americké zpravodajské služby CIA. Na pamětní zeď v sídle agentury v Langley ve Virginii přibyly při každoročním ceremoniálu na jejich počest dvě hvězdy. Pracovali v utajení, jejich jména i okolnosti úmrtí jsou tajné. O rok dříve přišli při plnění úkolů o život čtyři příslušníci CIA.

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Píše se na Deník.cz