Petra Paroubková

Válka Paroubkových o majetek: O tohle všechno se musí rozdělit

Válka Paroubkových o majetek: O tohle všechno se musí rozdělit
Zdroj: tn.cz/Profimedia.cz

Desetileté manželství Jiřího Paroubka a Petry Paroubkové se zřejmě blíží je konci. Petra se od svého muže odstěhovala. Důvodů k ukončení společného života je několik, Paroubková například nezvládala stres z práce manžela. O jaký majetek se v případě rozvodu budou dělit?

Vila v Řecku

Manželé Paroubkovi si na řeckém ostrově Ithaka v roce 2011 pořídili vilu za 5 milionů korun. Domek platila Petra z vlastních financí. Argumentovala tím, že si vydělala prodejem svých knih.  

Manželé do Řecka s dcerou pravidelně jezdili trávit léto. Paroubková se několikrát nechala slyšet, že má Řecko moc ráda. Zřejmě z toho důvodu zakoupili vilu právě na řeckém ostrově ve městě Vathy.

Z ostrova Ithaka pochází i kmotra jejich dcery Margarita Dellaportas. Paroubková tam jezdí už od devadesátých let a v minulosti prohlásila, že by se do domku ráda přestěhovala na stáří.

Vila není zvlášť luxusní, ale má hezký výhled na moře. Jedná se o dvoupodlažní domek s celkovou plochou 218 metrů čtverečních. K vile patří i pozemek s plochou 464 metrů čtverečních, který stojí v jedné z úzkých ulic pár desítek metrů od hlavního náměstí.

Rodinný dům v Praze

Manželé koupili v roce 2011 dům v pražské Velké Chuchli. Za novostavbu zaplatili kolem 8,5 milionu korun. Dům financovali z prodeje nemovitostí ve Stodůlkách a na Smíchově. Jeden z těchto bytů prodali za 3,5 milionu korun. Další část z celkové sumy údajně financovali hypotékou. K hezkému domu patří i malá zahrada.

Financování bydlení manželé netajili. "Po ukončení všech transakcí souvisejících s prodejem dvou bytů a koupí nové bytové jednotky je má žena připravena zveřejnit přesnou kupní cenu našeho nového bydlení i finanční zdroje, které k tomu byly použity. Na žádné z transakcí včetně hypotéky není nic neobvyklého," napsal v roce 2011 na svém blogu Paroubek.

Související obsah

Ani tento řadový dům, kde rodina donedávna žila a kde nyní bydlí jen Paroubek, však nepatří jemu. Dle katastru je napsán jen na Petru. 

Chalupa ve Vraném nad Vltavou

Rodině bývalého předsedy vlády patří také chalupa ve Vraném nad Vltavou. Chatu, která dříve patřila jeho mamince, údajně považuje bývalý premiér za svůj skutečný domov. Zůstala mu ve vlastnictví po rozvodu s první ženou Zuzanou.

 

Na chatě se Paroubek věnuje i pěstování rostlin. "Maminka byla květinářka, takže já jsem k tomu získal vztah a snažím se, aby to tady pořád kvetlo. Margarita to tady sice trochu trhá, ale většinou se mi to daří. Mám tady astry, růže, hortenzie, bylinky a spoustu dalšího," řekl v roce 2012 deníku Aha! Paroubek a přiznal, že veškerou tvrdou dřinu na zahradě zastane sám. 

Peníze

Po rozvodu s první manželkou Zuzanou Paroubkovi nezůstalo moc majetku. Ke své bývalé ženě byl velmi štědrý.

Zůstal mu tento majetek:  

Hypotékou zatížený byt ve Stodůlkách, který ale už prodal

Chalupa ve Vraném nad Vltavou

Automobil Renault Mégane na leasing

Úspory 400 000 Kč

Paroubek coby řadový poslanec bral 59 tisíc Kč hrubého, což se v čistém pohybuje kolem 44 tisíc Kč. Žádné další příjmy podle svých přiznání nemá, ale milion korun si vydělal díky své knize. V pozici premiéra si vydělával téměř 200 tisíc Kč měsíčně. 

Balík peněz získal i psaním knih - za dva tituly obdržel čtyři miliony Kč. Dostal obří honorář bez ohledu na to, kolik výtisků se prodá. Údajně šlo o zcela ojedinělé podmínky, o nichž si mohou nejlepší čeští spisovatelé nechat zdát. Vydavatel na tom prodělal.

Související obsah

Jiří Paroubek se po odchodu z vysoké politiky živí hlavně ekonomickým poradenstvím. Komu radí a jaké příjmy z této činnosti má, ale nechce zveřejnit. V majetkovém přiznání poslance, které v roce 2013 odevzdal, uvedl pouze dluh ve výši čtvrt milionu korun za úvěr v bance. Expremiér také úspěšně obchoduje s akciemi.

Petra Paroubková byla na začátku jejich vztahu finančně zajištěná. "Má slušné úspory," prohlásil médiím Paroubek před lety s tím, že jeho žena sama splácí auto a má vlastní byt. Navíc koupila většinový podíl v nakladatelství Columbus, které vydává knihy obou manželů. Za knihu Botičky od Diora získala jeden milion korun.

Související obsah

Otázkou je, kolik peněz mají našetřeno. Paroubková byla dlouhou dobu na mateřské dovolené. Své dceři Margaritě dopřávají kvalitní vzdělání, které je velmi nákladné. Za soukromou školku platili 16 000 Kč měsíčně. Nyní je však z jejich dcery školačka. Vybrali pro ni soukromou anglickou školu, kde školné stojí 25 000 Kč měsíčně.

Paroubek si údajně vždy potrpěl na drahé oblečení. Pro obleky si klidně zaletěl do Londýna. Má rád značku Hugo Boss, kde je oděv velmi finančně náročný.

Reportáž TV Nova o manželské krizi:

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz