Jízdní kolo

Fantom jízdních kol ukradl stovky bicyklů! Poznáváte ho?

Fantom jízdních kol ukradl stovky bicyklů! Poznáváte ho?
Zdroj: Policie ČR

Kriminalisté marně pátrají po zloději, který má ve velkém po celé České republice krást jízdní kola. Jmenuje se Miroslav Morong a lidé, kteří ho viděli, by měli volat linku 158.

Tohoto muže rozhodně v davu nepřehlédnete. Měří okolo dvou metrů a policisté doufají, že i díky tomu ho někdo pozná. Miroslav Morong je podle kriminalistů protřelý zloděj. Jen na Svitavsku měl krást minimálně dvaadvacetkrát, začal s tím loni v lednu.

Podle kriminalistů ale krade po celé České republice, mohou to tedy být v součtu stovky případů. Zaměřuje se na jízdní kola, vykrádá sklepní kóje a už v minulosti byl za krádeže šestkrát soudně trestaný.

Související obsah

Až do května 2018 je v podmínce, takže pokud ho policie dopadne a soudce odsoudí, může skončit ve vězení na několik let. Škody jdou zatím do desítek tisíc korun.

Miroslav Morong má hnědé vlasy a šedomodré oči. Navíc může vypadat oproti fotografii trochu jinak. Podle kriminalistů totiž zhruba sedm kilogramů přibral. Muž pochází z Ostravska, ale na severu Moravy se pravděpodobně vůbec nezdržuje.

mom/Petr Brzek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz