Sibiř

Dívky zemřely kvůli internetové hře. "Modrá velryba" se rychle šíří!

Dívky zemřely kvůli internetové hře. "Modrá velryba" se rychle šíří!
Zdroj: VK

Rusko řeší vážný problém! Hru s názvem "Modrá velryba", která se šíří na sociálních sítích jako lavina. Jen za posledních 7 dní si dobrovolně vzaly život dvě mladé školačky. Další dívka se zranila.

Julia Konstantinova (15) a Veronika Volkova (16) jsou další jména obětí, které propadly podivné hře. Dívky se na základě následování "Modré velryby" rozhodly spáchat sebevraždu. Skočily ze střechy 14patrového bytového domu na Sibiři.

Julia na svém profilu na sociální síti zanechala jen vzkaz "konec" a také přidala fotku velryby, symbolu hnutí vyzývající děti k sebevraždě. Kontroverzní sebevražednou hru hrála i další 15letá dívka, která skočila z výšky na zmrzlou cestu. Měla však štěstí, pokus o sebevraždu přežila "jen" se zlomenou nohou.

To jsou tři případy jen z posledních dnů. "Hra" začíná být opravu velkým problémem. V průběhu jednoho roku spáchalo sebevraždu 130 teenagerů. Podle ruských vyšetřovatelů stojí za "Modrou velrybou" dospělí lidé, kteří znají dětské smýšlení a mentalitu.

Navádějí školáky k sebevraždě tím, že jim například říkají, že jsou tlustí a k ničemu. Snaží se dítěti zničit sebevědomí. Pak děti přesvědčí, že mají na výběr jiný, lepší svět, kde se nebudou trápit.


V čem "hra" spočívá?

Hráč se musí zaregistrovat. Na internetu dostane svého vůdce, který v průběhu 50 dnů dává úkoly. Hráč je musí plnit a posílat důkazy, že požadavky splnil. Na konci těchto 50 dnů vyhraje, pokud spáchá sebevraždu.

Související obsah

Případů přibývá

Rostoucí počet sebevražd vedl ruskou bezpečnostní službu k založení nové databáze, která shromažďuje informace o sebevraždách dětí a teenagerů. Měla by pomoct odhalit jejich plány sáhnout si na vlastní život.

Vyšlo najevo, že se denně na ruských sociálních sítích objeví 4 tisíce příspěvku, které dosvědčují, že jsou do hry mladí Rusové zapojeni.

Denně se objevují fotografie zranění, kdy si děti do kůže vyřezávají znaky související se hrou. Na sociálních sítích šíří hesla o hře jako jsou: "Modrá velryba", "vzbuď mě v 4:20". Ale i děsivější hesla: "Tento svět není pro nás", "jsme dětmi mrtvé generace".


Podle vyšetřovatelů vznikla hra na ruské sociální síti už před několika lety. Věří, že za vším stojí Filip Budeikin, který v současné době čelí obvinění za nejméně 17 podnětů ke spáchání sebevraždy. Muž tvrdí, že jeho oběti zemřely šťastné, protože jim dal porozumění. Děsivé je, že se hra postupně rozšířila i za hranice Ruska. Případy hlásí i Ukrajina, Bělorusko nebo Ázerbájdžán.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DOPIS NA ROZLOUČENOU: Chlapec spáchal sebevraždu! Proč to udělal? Tohle může potkat každého

Devon Murray z Harryho Pottera šokoval fanoušky: Film mi zničil život a pomýšlel jsem na sebevraždu!

ALARMUJÍCÍ! V ČR se denně chtějí zabít 3 děti!
Máte příznaky deprese? Otestujte se!

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz