Pátrání

V Praze se ztratil autista Kuba (11). Našli ho až v Lysé nad Labem

V Praze se ztratil autista Kuba (11). Našli ho až v Lysé nad Labem
Zdroj: Policie ČR

Během čtvrtečního dopoledne pátrali pražští policisté po jedenáctiletém chlapci, který ráno cestou do školy utekl matce ve stanici metra Kačerov. Jedenáctiletý Jakub trpí autismem. Utekl už šestkrát, jednou jej vypátrali až v Německu. Odpoledne jej našli strážníci v Lysé nad Labem.

"Při pátrání po chlapci ohledně dnešního jeho útěku policisté zjistili, že byl okolo osmé hodiny ráno spatřen ve stanici metra Českomoravská. Tam nastoupil do autobusu číslo 375 jedoucího směrem do Staré Boleslavi," uvedl dopoledne mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Chlapec se dal na útěk už posedmé. "Má zálibu v cestování prostředky hromadné dopravy po celé České republice. Jednou byl vypátrán dokonce v Německu," upozorňoval policejní mluvčí Daněk.

Policisté vyzvali všechny, kteří by chlapce viděli nebo věděli, kde se nachází, aby s pátráním pomohli a ozvali se na tísňovou linku 158.

Související obsah

Svou zálibu v cestování chlapec potvrdil i tentokrát. Po poledni se jej podařilo vypátrat. Podle Daňka Jakuba našli v Lysé nad Labem. Strážníci městské policie Kubu objevili na vlakovém nádraží.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Další podpora Ukrajiny. Spojené státy pošlou pomoc za 933 miliard korun

Šéf Bílého domu Joe Biden podepsal zákon o poskytnutí pomoci Ukrajině ve výši téměř 933 miliard korun. Vojenská a humanitární podpora je údajně nejvyšším balíkem americké zahraniční pomoci za posledních alespoň 20 let. Spojené státy Ukrajině od začátku války poslaly pomoc zhruba za 1,26 bilionu korun.

Píše se na Deník.cz