Robotika

Google představil nového robota. "Handle" dokáže neskutečné věci!

Poslední robot společnosti Boston Dynamics dobývá internet, Handle je výzkumný stroj, který měří dva metry a matně připomíná člověka. I když zatím není jasné, jestli tento robot bude někdy pracovat vedle člověka, společnost opět posunula hranice toho, co jejich stroje dokážou.

Inženýři z Boston Dynamics přišli ve středu s novým robotem, společnost uveřejnila video, na kterém prezentuje klíčové vlastnosti téměř humanoidního robota, kterého nazvali Handle.

Dvoumetrový kolos je díky kombinaci nohou a kol velmi efektivní při pohybu na rovném povrchu a zároveň dokáže zdolávat členitý terén. Dostane se téměř kamkoliv.

Společnost popsala kombinaci kol a nohou jako to nejlepší z obou světů. Handle dokáže na jedno nabití ujet přes 24 kilometrů a může jet rychlostí 14 kilometrů v hodině. Díky kloubům v nohách dokáže také vyskočit až 1,2 metru do výšky.

Na videu Handle předvádí úžasnou pohyblivost a obratnost. Robot dokáže také přenášet těžké náklady, na prezentačním videu uzvedne 45 kilogramů. Handle používá mnoho technologií z dřívějších modelů, nikoho tak nepřekvapí úžasný balanc, na který jsme u Boston Dynamics zvyklí.

Související obsah

"Handle využívá principy od dvounohých i čtyřnohých robotů, které jsme dříve postavili, má ale jen 10 kloubů, je tak výrazně jednodušší," uvádí společnost pod videem.

Robot je zatím stále ve vývoji, není jasné, jestli někdy bude fungovat vedle člověka, poslední model ale opět posunul hranice a výrazně promluvil do světa robotiky.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz