Domácí

Pacienti se bouří, vadí jim reklamy pohřebních služeb u nemocnic

Pacienti se bouří, vadí jim reklamy pohřebních služeb u nemocnic
Zdroj: Profimedia

Pohřební služby se stále častěji zabydlují přímo u nemocnic. Vystavují velké reklamy a billboardy na své služby. Reklamy na pohřby a kremace pobuřují nejen pacienty, ale i lékaře. Pracovníkům pohřební služby ale umisťování reklam nemůže nikdo zakázat, ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová to ale teď chce změnit.

Reklamy na pohřby, příjem šatů, kremace a kopání hrobů nedělají dobře nikomu z nás. Jen u pražské Nemocnice Na Bulovce je hned několik reklam na pohřební služby, to se ale nelíbí pacientům. "Je to morbidní si myslím, že by se to asi nemělo propagovat zrovna u nemocnic, kde k tomu máme každý krůček," myslí si jeden z dotázaných.

"Dost návštěvníků a pacientů to považuje za nevhodné. Pacientům prostě vadí, že když přicházejí s určitou nadějí do nemocnice, mají nějakou chorobu nebo jdou za svými příbuznými, kteří tam leží, a zhruba na 100 metrech se setkávají s nabídkami pohřbů," vysvětlil mluvčí nemocnice Martin Šálek.

Pražská Bulovka ale není jediná nemocnice, která je v obležení pohřebních služeb. A tak problém začala řešit samotná ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

"My chceme zavést, že žádná pohřební služba nebude mít monopol u nemocnice. Je to velice citlivé, když jste senior, jste nemocný a dostáváte se z toho a proti vám visí reklama na pohřební službu, toto opravdu zakazujeme," přiblížila Šlechtová.

Související obsah

Do budoucna chce tak ministerstvo zavést doprovodné nařízení pro obce, tedy že by nad nevhodnými reklamami před nemocnicemi dohlížela samotná města.
 

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz