Národní centrála proti organizovanému zločinu

Velká razie v Praze: Protikorupční policie zasahovala u silničářů

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu zasahovali v úterý odpoledne v budově Centrálního dispečinku pražského dopravního podniku a v sídle Technické správy komunikací (TSK). Do sídla TSK přišla asi dvacítka policistů. Policie provádí také domovní prohlídky

Zásah v budově centrálního dispečinku má podle informací agentury Aktu.tv souviset právě se zásahem v budově Technické správy komunikací. Mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej odmítl důvody razie komentovat.

K zásahu se vyjádřil státní zástupce Jiří Pražák z Vrchního státního zastupitelství v Praze. Potvrdil, že policie provedla v trestní věci, které Vrchní státní zastupitelství v Praze dozoruje, razie a domovní prohlídky.

Vrchní státní zastupitelství zahájilo trestní stíhání třech osob a jedné firmy. Podle Pražáka jsou obviněni "ze spáchání trestných činů zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, při veřejné soutěži a veřejné dražbě podle § 256 trestního zákoníku, spáchaných v souvislosti s veřejnými zakázkami Technické správy komunikací hlavního města Prahy," uvedl Pražák.

Technická správa komunikací vznikla původně jako příspěvková organizace hlavního města Prahy, v roce 2014 byla ale její činnost převedena na akciovou společnost.

Jejím úkolem je čištění komunikací na území hlavního města Prahy, jejich zimní údržba nebo odtahy vozidel. Spravuje také některá parkoviště, stanoviště taxislužby nebo některé autobusové zastávky.

vbo, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz