Nepotřebný majetek

Stát udělal inventuru nemovitostí a bude prodávat. PRVNÍ NABÍDKA

Stát udělal inventuru nemovitostí a bude prodávat. PRVNÍ NABÍDKA
Zdroj: Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových

Každý správný hospodář přesně ví, kde co má a co ještě upotřebí a co naopak už může s klidem vyhodit nebo prodat. Státu ovšem takový přehled chyběl. A po velké inventuře se ukázalo, že stát vlastní obrovské množství pozemků a budov, které mu už k ničemu nejsou.

"V České republice je 23 319 nepotřebných státních nemovitostí, které jsou zapsány na jiné státní instituce než Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Odhalila to velká inventura nepotřebných nemovitostí státu," uvedl mluvčí ŮZSVM Radek Ležatka.


Nápad udělat velkou státní inventuru navázal na iniciativu z roku 2015, kdy zaměstnanci úřadu zjistili, že přibližně 25 tisíc státních nemovitostí je zapsaných na instituce a státní podniky, které už dávno neexistují.
 

Udělat seznam pozemků a budov, které sice patří aktivním institucím, ale ty je už nepotřebují, tak byl logickým dalším krokem.


Související obsah


 

Číslo nepotřebných státních nemovitostí přitom ještě není konečné, podle ÚZSVM totiž na žádost správně reagovalo jen 80 procent oslovených úřadů a institucí. A ty úřady, které neodepsaly, patří navíc mezi ty, které spravují nejvíc majetku.
 


"Nejvíce nepotřebných nemovitostí (celkem 8 033) identifikovalo Ředitelství silnic a dálnic, Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky (2 409) a Ministerstvo zemědělství (966)," doplnil Ležatka.


Některé nepotřebné nemovitosti, které odhalila inventura státního majetku


Některé nepotřebné nemovitosti, které odhalila inventura státního majetku

Typ souboru:xlsx


Až bude seznam nepotřebných nemovitostí hotový, nabídne je ÚZSVM nejprve dalším státním institucím. A pokud ty o ně nebudou mít zájem, bude je moci ve výběrovém řízení získat každý běžný smrtelník.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Domy po zesnulých celebritách nikdo nechce! Vy byste si snad některý takový koupili?

Leonardo DiCaprio ukázal luxusní vilu! Podívejte se, jak vypadá ložnice hollywoodského bouřliváka

pez, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz