Zahraničí

Hrůzné záběry: Při nehodě zemřel malý chlapec, neměl pás

Zdrcená matka přišla při tragické nehodě o svého malého syna (†12). Taxikář nedal přednost při přejíždění hlavní silnice, navíc jel rychlostí hodně nad limit, před nehodou nestihl ani minimálně zareagovat. Malý chlapec seděl v autě na zadním sedadle, bohužel nebyl připoutaný a brutální náraz ho vymrštil mimo auto. Matka nyní nechala zveřejnit záběry z nehody v rámci kampaně, která si klade za cíl lidi na bezpečnost v autech upozornit.

Britská policie zveřejnila záběry z tragické nehody z loňského roku, při které možná zbytečně zemřel malý chlapec. Amar Atwal (†12) totiž během brutálního nárazu neměl bezpečnostní pás.

Zraněním podlehl po dvou dnech v nemocnici. "Kdyby měl bezpečnostní pás, mohlo mu to zachránit život. Nebo by mu to alespoň dalo větší šanci na přežití," uvedl výpověď zdrcené matky portál Dailymail.

Nehoda se stala loni v květnu. Řidič taxíku Nadeem Hussain (35) ignoroval značku o přednosti v jízdě a v rychlosti, která překračovala limit, narazil do auta, ve kterém seděl malý chlapec se svou matkou a bratrancem. Náraz auto odhodil do stromu a přetočil na střechu.

Související obsah

Protože na sobě Amar neměl bezpečnostní pás, brutální náraz ho podle portálu Dailymail vymrštil mimo auto. Při nehodě utrpěl chlapec velmi vážná znamění a byl převezen do dětské nemocnice v Birminghamu, kde po dvou dnech boje o život zemřel.

Za usmrcení a nebezpečnou jízdu odešel taxikář od soudu s šestiletým trestem odnětí svobody. Při nehodě byl zraněn také bratranec Amara, který si několikrát zlomil nohu. Matka utrpěla zranění hlavy, díky čemuž má omezený pohyb jednoho oka.

Matka chlapce Sukhi Amarová zveřejnila video v rámci celosvětové kampaně, která začíná v pondělí a končí v pátek. V nejbližších dnech matka stráví s policisty, kde bude apelovat na motoristy, aby jezdili bezpečně a v autech se poutali.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz