Kladno

Epidemie sebevražd v Kladně! 9 mladých lidí si sáhlo na život

Epidemie sebevražd v Kladně! 9 mladých lidí si sáhlo na život
Sebevražda | Zdroj: Mediafax

V pondělí večer zemřela školačka v Kladně po pádu z okna. Policie případ vyšetřuje, mohlo však jít o sebevraždu. Pokud se sebevražda potvrdí, bude to už třetí podobný případ za posledních 11 měsíců. Celkem si za poslední dva roky vzalo, nebo pokusilo vzít, život už 9 lidí.

Policie vyšetřuje úmrtí mladé dívky v Kladně, která zemřela po pádu z velké výšky. Zatím není jasné, zda šlo o nešťastnou náhodu, nebo sebevraždu. Školačka utrpěla vážná zranění, zřejmě vypadla z okna.

Policie tragickou událost potvrdila. "Vzhledem k nízkému věku dítěte nemůžeme poskytnout další informace týkající se vyšetřování, které je v samých počátcích," komentoval případ policejní mluvčí Jakub Vinčálek. Podle informací TN.cz dívka spáchala sebevraždu.

Za posledních 11 měsíců se jedná o již třetí smrt malé školačky v rozsahu několika kilometrů. V dubnu 2016 se oběsila 13letá dívka.

Tělo dívky našel náhodný chodec mezi obcemi Mšec a Srbeč na kraji lesa. I když oblast už nepatří pod Kladensko, obce jsou od Kladna vzdálené necelých 30 km.

K další tragédii došlo v Buštěhradu na Kladensku, kde si na konci července loňského roku vzala život 17letá dívka. Oběsila se poblíž buštěhradské školy v lesním porostu. Mladá studentka zřejmě neunesla zklamání z vysvědčení.

Třemi tragédiemi ale smutný výčet nekončí. Od roku 2015 se stalo v Kladně smutných událostí hned několik.

Skoky ze Sítenského mostu

Bezproblémový 21letý mladík Miroslav J. skočil v září 2015 v Kladně ze Sítenského mostu. Záchranáři se mu po pádu snažili pomoci, ale po dvaceti minutách oživování nakonec konstatovali smrt.

Mladý hokejista ale nebyl jediný, který v roce 2015 skočil ze Sítenského mostu. 25letý mladík z mostu skočil také v září 2015. O rok později ze stejného mostu skočil 19letý mladík. Tomu ale pokus o sebevraždu nevyšel. Svá vážná zranění přežil.

Související obsah

Dívka skočila z okna

V listopadu 2015 skočila 13letá dívka v Kladně z okna v devátém patře. Utrpěla závažná zranění a byla vrtulníkem převezena do nemocnice v Praze. Policisté našli dopis na rozloučenou. Školačka pád z výšky přežila.

Pokus matky s dcerou

K obrovské tragédii málem došlo v srpnu 2016 ve městě Vinařice u Kladna. Matka a dcera se pokusily spáchat sebevraždu. Obě dvě spolykaly velké množství léků. Život jim zachránil rodinný příslušník, který přišel na návštěvu. Poté, co mu nikdo neotevíral, vnikl dovnitř a přivolal pomoc.

Oběma ženám tak zachránil život. Na místo okamžitě vyrazila policie i záchranná služba, která ženy převezla do kladenské nemocnice.

Policie to neřeší 

Redakce TN.cz se obrátila na policejní tiskovou mluvčí v Kladně. Ptali jsme se, jestli mají v plánu množství sebevražd na Kladensku nějak řešit.

"Sebevraždy jsou všude, v celé republice. Kladno není ničím výjimečné. K sebevraždám dochází například prášky, oběšením, skokem z okna a skokem pod vlak. Děje se to v každém městě, v každém okrese," řekla policejní mluvčí Jana Šteinerová. "Žádné preventivní opatření nemáme v plánu," dodala Šteinerová.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Slavní truchlí: Fotograf celebrit Václav Širc spáchal sebevraždu drsným způsobem! Co se stalo?

VELKÁ TRAGÉDIE: Slavný český fotbalista spáchal sebevraždu! Skočil z okna

Tragédie před svatbou: vražda a sebevražda
VAŠE PŘÍBĚHY: Už několikrát jsem se pokusila o sebevraždu aneb život s depresí

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz