štěstí

Toužíte po štěstí? Potřebujete k tomu jen tohle, radí známý mnich

Toužíte po štěstí? Potřebujete k tomu jen tohle, radí známý mnich
Zdroj: Getty Images

Máte pocit, že v životě nejste šťastní? Podle buddhistického mnicha stačí lidem k radosti jen málo. Pokud se budete řídit jeho radou, určitě najdete svůj klid a štěstí snadněji.

Čekáte, až se k vám obrátí štěstěna a všechno bude krásné? To podle buddhistického mnicha Heamina Sunima není zrovna správný postup. Renomovaný učitel meditace a autor duchovních knih tvrdí, že radost je přirozená a máme ji v sobě všichni.

Podle Sunima stačí, když pochopíte jeden základní princip a dosáhnout štěstí pro vás bude jednoduché. Musíte jen najít způsob, jak zpomalit uprostřed rychlého životního tempa. Také byste si měli uvědomit, že negativní emoce jsou jen dočasné.

"Místo toho, abyste špatným pocitům dovolili, aby vás definovali, dívejte se na ně jako na oblak, který každou chvílí pomine," vysvětlil mnich v rozhovoru pro britský portál The Independent. Zároveň musíme jít radosti naproti a aktivně vyhledávat situace, které nás činí šťastnými.

Související obsah

K tomu je klíčové vnímání přítomnosti i sebe samého. Pokud si chce dobrou náladu také udržet, musíte umět kontrolovat své myšlenky a vybírat si ty hezké. Vnitřního klidu dosáhnete jen vy sami.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz