Petr Kramný

Byt, kde žil Petr Kramný, je na prodej. Jen za 450 tisíc! FOTKY

Byt, ve kterém žil Petr Kramný s manželkou Monikou a dcerou Klárkou, je na prodej. Po odsouzení Petra Kramného a dědickém řízení se majitelem bytu stal otec Moniky Kramné Erich. Ten teď byt nabídl prostřednictvím realitní kanceláře ke koupi. Za 2+1 v centru Karviné chce jen 450 tisíc korun!

Na to, že Moničin otec Erich byt prodává, upozornil web Expres.cz. Otec Moniky získal polovinu bytu v rámci dědického řízení. Druhá připadala Kramnému, ten musí ovšem podle pravomocného rozsudku Vrchního soudu v Olomouci zaplatit otci Moniky 1 400 000 jako nemajetkovou újmu.

Dalšího stovky tisíc má zaplatit bratrům Moniky Martinovi a Radmilovi a veškerý majetek tak Kramnému zabavil exekutor. Přišel o svou polovinu bytu i obě auta, které měl napsaná na sebe - Chevrolet Orlando a Škodu Felicia.

Byt v karvinské Tovární ulici se teď objevil v nabídce realitní kanceláře Ambra. Za 2+1 o výměře 56 metrů čtverečních chce Moničina rodina 450 tisíc. Byt prošel částečnou rekonstrukcí. Jak realitní kancelář popisuje v inzerátu na chodbě, v kuchyni a v koupelně s WC je nová dlažba. V pokojích jsou položeny plovoucí podlahy.

"Částečně jsou vyměněné rozvody elektřiny (jádro, obývací pokoj). Koupelna s rohovou vanou je po rekonstrukci, vystavěná ze sádrokartonu, v obkladech a s dlažbou," uvádí realitní kancelář. Byt je kompletně vyklizený. Zůstala tam akorát vana, záchod a police v komoře. Demontována a odvezena byla i kuchyňská linka.

Ačkoliv se cena zdá velmi nízká, odpovídá tomu, za kolik se prodávají byty v Karviné. Naopak ve srovnání s jinými byty je ten po rodině Petra Kramného mírně dražší, což je dáno polohou v centru města a tím, že Kramní byt stihli před osudovou dovolenou částečně zrekonstruovat.

Související obsah

V nabídce realitní kanceláře se byt objevil 15. března, tedy den před tím, než Nejvyšší soud rozhodl o dovolání Petra Kramného. Soud teprve zpracovává odůvodnění rozhodnutí, které nejprve zašle Krajskému soudu v Ostravě a teprve od něj se rozhodnutí dostane ke obhajobě. Vzhledem k tomu, že Kramný ale zůstává v mírovské věznici, předpokládá obhajoba, že soud dovolání zamítl.

Přesto Kramnému zbývá ještě několik možností, jak se vyhnout osmadvacetiletům ve vězení, k čemuž jej odsoudil Krajský soud v Ostravě. Pokud by se mu snad nakonec opravdu podařilo se očistit, v bytě, ve kterém s Monikou prožili manželství, už ale zřejmě bude bydlet někdo jiný.

Obhajoba tvrdila, že má nové důkazy o nevině Petra Kramného, více v reportáži:

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz