Petr Kramný

Byt, kde žil Petr Kramný, je na prodej. Jen za 450 tisíc! FOTKY

Byt, ve kterém žil Petr Kramný s manželkou Monikou a dcerou Klárkou, je na prodej. Po odsouzení Petra Kramného a dědickém řízení se majitelem bytu stal otec Moniky Kramné Erich. Ten teď byt nabídl prostřednictvím realitní kanceláře ke koupi. Za 2+1 v centru Karviné chce jen 450 tisíc korun!

Na to, že Moničin otec Erich byt prodává, upozornil web Expres.cz. Otec Moniky získal polovinu bytu v rámci dědického řízení. Druhá připadala Kramnému, ten musí ovšem podle pravomocného rozsudku Vrchního soudu v Olomouci zaplatit otci Moniky 1 400 000 jako nemajetkovou újmu.

Dalšího stovky tisíc má zaplatit bratrům Moniky Martinovi a Radmilovi a veškerý majetek tak Kramnému zabavil exekutor. Přišel o svou polovinu bytu i obě auta, které měl napsaná na sebe - Chevrolet Orlando a Škodu Felicia.

Byt v karvinské Tovární ulici se teď objevil v nabídce realitní kanceláře Ambra. Za 2+1 o výměře 56 metrů čtverečních chce Moničina rodina 450 tisíc. Byt prošel částečnou rekonstrukcí. Jak realitní kancelář popisuje v inzerátu na chodbě, v kuchyni a v koupelně s WC je nová dlažba. V pokojích jsou položeny plovoucí podlahy.

"Částečně jsou vyměněné rozvody elektřiny (jádro, obývací pokoj). Koupelna s rohovou vanou je po rekonstrukci, vystavěná ze sádrokartonu, v obkladech a s dlažbou," uvádí realitní kancelář. Byt je kompletně vyklizený. Zůstala tam akorát vana, záchod a police v komoře. Demontována a odvezena byla i kuchyňská linka.

Ačkoliv se cena zdá velmi nízká, odpovídá tomu, za kolik se prodávají byty v Karviné. Naopak ve srovnání s jinými byty je ten po rodině Petra Kramného mírně dražší, což je dáno polohou v centru města a tím, že Kramní byt stihli před osudovou dovolenou částečně zrekonstruovat.

Související obsah

V nabídce realitní kanceláře se byt objevil 15. března, tedy den před tím, než Nejvyšší soud rozhodl o dovolání Petra Kramného. Soud teprve zpracovává odůvodnění rozhodnutí, které nejprve zašle Krajskému soudu v Ostravě a teprve od něj se rozhodnutí dostane ke obhajobě. Vzhledem k tomu, že Kramný ale zůstává v mírovské věznici, předpokládá obhajoba, že soud dovolání zamítl.

Přesto Kramnému zbývá ještě několik možností, jak se vyhnout osmadvacetiletům ve vězení, k čemuž jej odsoudil Krajský soud v Ostravě. Pokud by se mu snad nakonec opravdu podařilo se očistit, v bytě, ve kterém s Monikou prožili manželství, už ale zřejmě bude bydlet někdo jiný.

Obhajoba tvrdila, že má nové důkazy o nevině Petra Kramného, více v reportáži:

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Petr Kramný

Důležité Události

Píše se na Deník.cz