Krádež

Okradený vozíčkář o zlodějce: Byla kamarádka, nečekal jsem to!

Neuvěřitelný případ hyenismu vyšetřují policisté na Sokolovsku. Invalidního důchodce z Kynšperka mladá žena vylákala na procházku, pak ho nechala u sebe doma a mezitím mu vykradla byt. Jak se později ukázalo, nebylo to poprvé, co u něj kradla. On sám ji přitom považoval za blízkou přítelkyni.

"Ona mi vždycky říkala, že je moje největší kamarádka. No ale dopadlo to tak, že jsem zjistil, že to není nejlepší kamarádka," popsal okradený invalidní důchodce. Mrzí ho, že se v ženě mýlil. Vozíčkář si přátel hodně cení, protože je často odkázaný na jejich pomoc.

Údajná kamarádka vzala Míru na malou procházku městem. Určitě už si krádež dopředu naplánovala, protože zničehonic v průběhu procházky Mírovi navrhla, že ho vezme k sobě domů. "Já jsem ji znal léta, já jsem nečekal, že mi to provede," dodal invalida.

Pod záminkou, že si jde něco zařídit, zatím běžela do jeho bytu. A ukradla televizi. "Ona říká: Míra zůstal u nás a dal mi klíče. A prej mu mám něco přinýst," vypráví Mírova sousedka. "Ona si možná myslela, že když mě vzala tu televizi, že nebudu volat ani policii, že s tím nic dělat nebudu," přemítá Mirek.

Související obsah

Vozíčkář se přesto obrátil na policii. Zjistilo se, že ho před časem už jednou okradla. Vzala mu peníze ze schované peněženky. "My jsme 24leté ženě sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže a porušování domovní svobody," doplnila policejní mluvčí Zuzana Týřová. Kamarády už si chce vozíčkář vybírat pozorněji. Obviněné ženě hrozí až tři roky vězení.

František Nyklas/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sníh komplikuje dopravu, dálnice D6 je uzavřena kvůli nehodě dvou osobáků

Dálnici D6 na 154. km ve směru Sokolov uzavřela dopravní nehoda dvou osobáků s lehkým zraněním. Z důvodu šetření nehody je aktuálně dálnice uzavřena. Na povrchu dálnice je souvislá vrstva sněhu, informuje Policie ČR.

Píše se na Deník.cz