řidič kamionu

Kamioňák nadýchal téměř tři promile, pak chtěl uplatit policisty

Skoro tři promile alkoholu nadýchal řidič kamionu, kterého při namátkové kontrole zastavili policisté v Rybitví na Pardubicku. Jakoby to nestačilo, policistům měl nabídnou 6 tisíc korun jako úplatek, pokud ho nechají odjet. Muž skončil v poutech a na záchytné stanici.

Muž jel z Pardubic do Prahy. Policisté ho chytli před Lázněmi Bohdaneč. V centru lázeňského města by musel zdolat kruhový objezd. Pohybují se tam desítky lidí a kamion v rukou opilce je odjištěná zbraň.

Policisté řidiče-opilce odhalili při namátkové kontrole. "Muž nadýchal 2,71 promile," řekla TV Nova mluvčí pardubických policistů Jana Drtinová.

Naměřená hodnota odpovídá vypité lahvi tvrdého alkoholu, popřípadě deseti dvanáctistupňovým pivům. A pokud muž miluje třeba víno, musel by ho vypít dva litry, aby nadýchal takovou hodnotu.

Policisty se snažil přesvědčit, aby ho nechali jet a údajně jim nabídnul šestitisícový úplatek. "V případě prokázání viny mu hrozí až šest let vězení," dodala mluvčí policistů Drtinová.

Související obsah

Opilý kamioňák svého činu litoval. I kdyby se vyhnul vězení, jisté je, že si bude muset hledat novou práci. Kolegové, kteří si přijeli pro klíče od kamionu, tvrdí, že ve firmě mají jasno, řidič u nich okamžitě končí.

V Pardubicích před časem hlídka chytila i dalšího opilého řidiče kamionu. Ten s kamionem najel na cyklostezku, aby si odskočil. Nadýchal dvě promile a na cestě byl až z Olomouce.

vbo, Petr Brzek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz