Michal Jančařík

Michal Jančařík ukázal, jak na tom je: "Děkuji divákům, za podporu"

Oblíbený moderátor Počasí TV Nova Michal Jančařík se dál zotavuje z těžkých zdravotních komplikací, které jej postihly vloni na podzim. Z Rehabilitačního ústavu v Kladrubech pozdravil diváky TV Nova a řekl, jak na tom teď je.

Michal Jančařík bojuje s následky vážných zdravotních obtíží, které měl v průběhu loňského roku. Nejprve musel podstoupit transplantaci ledviny. Následně mu ale praskla céva a vytékající krev tlačila na míchu. Tlak byl tak velký, že Michal přestal hýbat nohama. Teď bojuje v rehabilitačním ústavu, aby se mohl znovu postavit na nohy.

"Vede se mi čím dál líp, je to všechno zalité sluncem. Mě to tady baví, jsem tu nesmírně spokojený a jsem rád, že tu můžu být. Budu tu do půlky června a pak doufám, že bude radikální zlepšení," věří moderátor Počasí TV Nova.

Pro Michala je důležitá podpora rodiny, které se mu dostává. Jeho manželka i dvě dcerky Michala pravidelně v Kladrubech navštěvují. "Diana je ohromná, je skvělá. Nejenom, že to všechno zvládá, ale přijede, je plná energie, humoru, úsměvů a dává mi takovou podporu, že to musím jenom obdivovat," chválí Michal manželku.

Související obsah

Oblíbený moderátor cítí, že se lepší každým dnech. "Po půl roce cítím, že se můžu uzdravit. Vnitřně cítím, že jsem se dostal z toho nejhoršího, že jsem se vydrápal hrobníkovi z lopaty. Po tom půl roce jsem se vzpamatoval natolik, že cítím vnitřní sílu na uzdravení. Jak psychickou, tak fyzickou. Jsem na tom líp, cítím se opravdu dobře a to, že to teď může přijít," věří Michal, který konečně mohl začít cvičit na 100 %.

Michal Jančařík také děkuje divákům za nekončící přízeň. "Vždycky, když to odvysíláme, tak reakce jsou silné - maily, Facebook, lidé volají sem na recepci. Minulý týden mi přišel balíček. Musím diváky moc pozdravit a pochválit, že mi drží palce. Jsem za to moc rád," řekl Michal Jančařík.

Související obsah

Přiznal, že v Kladrubech už měl malou nehodu. "Couval jsem, najel jsem kolečkem do kanálu a už jsem ležel na zádech. Ale dopadlo to výborně, mám jen odřený loket," směje se svému zranění. Jeho cílem je, aby se mohl znovu postavit na nohy a začít chodit o berlích. Cesta k tomu ale ještě bude dlouhá a tak Michal musí zvládnout postupné krůčky.

"Cílem pobytu tady je, aby byl člověk co nejvíce soběstačný. Aby se dostal do vany, do auta, dostal za sebou i vozík. Aby se přesunul na záchod. Z postele do postele, to už zvládám. Do auta se už taky dostanu. Teď budeme trénovat, abych tam za sebou dostal i ten vozík," prozradil moderátor, kterému celá redakce TV Nova drží palce, aby se dál jeho zdravotní stav zlepšoval.
 

vbo, TN.cz

K tématu Michal Jančařík

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz