Michal Jančařík

První slova od operace: Jančařík oslavil narozeniny, jak se teď cítí?

První slova od operace: Jančařík oslavil narozeniny, jak se teď cítí?
Zdroj: TV Nova

Moderátor Michal Jančařík oslavil 43. narozeniny a nyní se doma zotavuje po náročné operaci. Při ní mu lékaři odebrali i druhou ledvinu, tu první mu museli transplantovat před dvěma lety. Jak se cítí a kdy se na něj můžete těšit na obrazovce?

"Tu operaci jsem si dal k mým 43. narozeninám. Teď už se jen odrazit ode dna a k lepším zítřkům," řekl Michal Jančařík, když jsme mu přišli poblahopřát. "My jsme to doma oslavili radši dopředu, protože nejdřív nebylo jasné, jak dlouho budu muset v nemocnici zůstat," dodal.


Na další Michalova slova o operaci a oslavě narozenin se podívejte ve videu na webu Nova Plus!

Michal Jančařík nemá v poslední době na růžích ustláno. Už odmalička jej trápí tzv. polycystická porucha ledvin, při které se ledviny zvětšují, deformují a začínají selhávat. A přesně to se stalo i Michalovi, kterému jedna z ledvin předloni v létě praskla.

Zachránila ho až transplantace, kvůli pooperačním komplikacím ale nakonec skončil na vozíku. Druhá Michalova nemocná ledvina zatím vyčkávala na svou chvíli a teď o sobě dala vědět. Lékaři proto Jančaříkovi doporučili její odstranění.

"Přesně před dvěma lety mi na dovolené praskla má obří ledvina. Tehdy mi ve spádové nemocnici v Hradci Králové doslova zachránil život doktor Pavel Navrátil. Moje druhá velká ledvina číhala v mém těle nadále jako časovaná bomba. Rozhodl jsem se pro její vyjmutí a logicky znovu oslovil skvělého operatéra Navrátila, operace úspěšně proběhla 19. června," popsal Michal Jančařík.

Související obsah

Ledvina v době operace vážila už 7,3 kila a byla pro jeho tělo velkou zátěží. Moderátor Sportovních novin se teď zotavuje doma, kam se za ním vydal i náš štáb! Jak se mu daří? 

O svém krutém osudu i boji se zákeřnou nemocí se Michal Jančařík rozpovídal také v pořadu Nova stars na Nova Plus.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz