Tábor

Kluky na vagónech zasáhl proud, jeden je ve vážném stavu

Kluky na vagónech zasáhl proud, jeden je ve vážném stavu

Vážné zranění utrpěl chlapec, který se svým kamarádem v sobotu v podvečer lezl po odstavených vagónech na táborském nádraží. Těžce popáleného mladíka přepravili záchranáři do pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Druhý chlapec byl převezen do táborské nemocnice.

Co přesně se na táborském nádraží stalo, zatím není jisté. Podle svědků ale dva mladíci ve věku okolo 15 let lezli po odstavených vagónech, když se zřejmě dotkl jeden z nich nebo oba trolejového vedení a chlapce zasáhl proud.

Jeden z nich byl ve velmi vážném stavu přepraven do nemocnice. "Došlo tak k zásahu osoby, která stála na vagónu, elektrickým proudem," řekla TN.cz mluvčí jihočeské záchranky Petra Kafková.

Související obsah

Mladíka musela ve velmi vážném stavu přepravit záchranářská helikoptéra rovnou na popáleninovou kliniku Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Zraněn byl i jeho kamarád, kterého záchranáři odvezli na jednotku intenzivní péče táborské nemocnice.

Provoz na hlavní trati mezi Prahou a Českými Budějovicemi musel být na přibližně hodinu přerušen.

"Jakákoliv podobná hra na nádražích je vysoce nebezpečná a to nejen kvůli provozu, ale i kvůli úrazu elektrickým proudem. Oba chlapci mohli také na místě zemřít. Koncem měsíce projede krajem se zastávkami „Preventivní vlak“. Zaměstnanci drah i policisté v něm budou pozvané třídy žáků přesvědčovat o nebezpečích, které na ně číhají při podobných nepromyšlených hrách. Tento projekt běží republikou již několik let, jak ukázal sobotní případ, stále je velmi potřebný," řekl mluvčí jihočeských policistů Jiří Matzner.


 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz