Vražda

Zdeňka M. ubil řetězem k smrti! Je nevinný, rozhodl britský soud

Zdeňka M. ubil řetězem k smrti! Je nevinný, rozhodl britský soud
Zdroj: facebook

Britský soud v pondělí zprostil obvinění z vraždy muže, který loni ubil Zdeňka M. řetězem k smrti. Raymond Sculley se bránil tím, že jednal v sebeobraně, soud mu dal za pravdu.

Tragická událost se stala loni v září. Čech Zdeněk M. bydlel v Londýně a zřejmě si dobíral skupinku mladíků na kole. Podle očitých svědků se jich ptal, jestli nejsou cyklistickým gangem, to ale skupinu rozčílilo, informuje britský Daily Mail.

Když viděl, že je zle, chtěl Zdeněk M. situaci co nejrychleji urovnat. Raymond Sculley (29) ale s řetězem v ruce zaútočil na troufalého mladíka a několika ranami do hlavy ho skolil. Když ležel na zemi, postavil se nad něj a údajně mu řekl: "Podívej se, cos mě donutil udělat," informují zahraniční média.

Související obsah

Dva dny po útoku se proti Raymondovi obrátili jeho vlastní kamarádi a případ nahlásili na policii. Zatkli 16letého mladíka a 19letého muže, ve stejný den se Sculley vzdal.

Po hrozivém incidentu vyjádřila svou soustrast České republice premiérka Theresa Mayová, soud nyní útočníka po zhruba půl roce ale osvobodil. Případ uzavřel jako  sebeobranu.


Ministr žádá o přezkoumání případu ubitého Čecha v Británii:

Podle webu Daily Mail byli zadržení muži členy gangu, který jezdí BMX. Právě z jednoho z kol měl pocházet řetěz, kterým českého zaměstnance cateringové společnosti pachatelé ubili. Osudným se Zdeňkovi stala zastávka v restauraci rychlého občerstvení, která byla jen pár metrů od jeho bytu a kde se s trojicí pohádal.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Vražda

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Píše se na Deník.cz